La Liga: kikapott az Espanyol vendégeként a Real Madrid

2018.02.27. 21:54
Óscar Duarte és Gareth Bale csatája (Fotó: AFP)
Egy gólt hozott a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának első keddi mérkőzése: a kiesés elkerüléséért küzdő Espanyol Gerard Moreno 93. percben szerzett góljával 1–0-ra verte hazai pályán a Real Madridot.

Változatos és érdekes mérkőzést vívott egymással az Espanyol és a Real Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. A harmadik helyen álló vendégek a sérült Marcelo, Jesús Vallejo, Toni Kroos és Luka Modric mellett nem számíthattak a pihenőt kapott Cristiano Ronaldo és a gyomorbántalmak miatt kidőlt Casemiro játékára sem.

A 29. percben a hazaiak megszerezhették volna a vezetést, Carlos Sánchez távoli lövése a 16-oson belül elakadt saját játékostársában, de Gerard Moreno gyorsan eszmélt, és a jobb sarokba lőtt. A játékvezető szerint azonban lesen áll, így kifelé ítélt szabadrúgást – a tévéfelvétel szerint helytelenül.

A 41. percben a madridiak is joggal háboroghattak, Gareth Bale közeli lövésébe Víctor Sánchez úgy vetődött bele, hogy a labda a karjaiban elakadt, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

A második félidőt lendületesebben kezdte az Espanyol, a 49. percben Pablo Piatti szögletét követően Óscar Duarte a lécet találta el. Keylor Navas kapusnak ebben az időszakban sok dolga akadt, Diego López és Gerard Moreno kísérletét is hárítania kellett.

Amikor már úgy tűnt, döntetlen eredmény születik, megvillantak a hazaiak: a 93. percben Sergio García jobb oldali beadását Gerard Moreno lőtte a hálóba (1-0).

Az Espanyol sorozatban elért négy döntetlen után nyert ismét a La Ligában, míg a Real Madrid négy győzelem és hét veretlen bajnoki után kapott ki.

A nap másik mérkőzésén a Girona hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Celta Vigót.