La Liga: két kapuba 3 Iborra-gól, fordított a Sevilla

2017.01.22. 13:54
Az Osasuna sereghajtóként fogadta a 19. fordulóban az immár bajnokaspiránsnak számító, a forduló előtt 2. helyen álló Sevillát, de a mérkőzésen nem látszódott a 17 helynyi különbség a két csapat között, még ha a vendégek 4–3-ra győztek is.

Az Osasuna hazai pályán kétszer is vezetést szerzett a Sevilla ellen, mindkétszer jobb oldali akció végén. Az első gólnál hazai bedobásból indult a támadás, Roberto Torres beadását Sergio León egyből, laposan a kapuba lőtte.

A Sevilla nem sokkal a szünet előtt Vicente Iborra első nagy alakítása révén egyenlített: a középpályás először a kapuval szemben ollózó mozdulattal a kapufát találta el, de a kipattanót visszakapta az eddigi két sevillás tétmeccsén két gólt szerző Sztevan Joveticstől, és közelebbről már nem hibázott.

Az Osasuna a második félidőben ismételten jobb oldali beadásból szerzett gólt, Ibora talált a saját kapujába.

Nem sokkal később azonban Iborra ismét bevette az Osasuna kapuját is, majd az utolsó tíz perchez érve a Sevilla Franco Vázquez találatával – szöglet után közvetlen közelről fejelt a kapuba – átvette a vezetést.

A végén még mindkét csapat betalált – a vendégek 4–3-ra győztek.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ
VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK

Osasuna–Sevilla 3–4 (S. León 15., Iborra 63. – öngól, Kenan 93., ill. Iborra 43., 65., F. Vázquez 80., Sarabia 92.)
16.15: Athletic Bilbao–Atlético Madrid (Tv: Sport2)
18.30: Real Betis–Sporting Gijón
18.30: Real Sociedad–Celta Vigo
20.45: Eibar–FC Barcelona (Tv: Sport1)