La Liga: két év után ismét az élvonalban a 2005-ös kupadöntős

2019.05.20. 23:02
Azzal, hogy a Granada hétfő este 1–0-ra legyőzte az Albacetét a spanyol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban, biztossá vált, hogy a listavezető Osasuna két év után visszajut az élvonalba.

A pamplonai együttes három fordulóval a bajnokság vége előtt négy ponttal előzi meg a második Granadát, ám a harmadik Albacetével szemben tíz pont az előnye, így eldőlt, hogy a következő idényben a La Ligában szerepelhet. Nem mellesleg a Granada is nagy lépést tett a feljutás felé…

Az Osasuna két év után jutott vissza az első osztályba, ahonnan 2017-ben 19. helyezettként búcsúzott. A csapatot jelenleg Jagoba Arrasate irányítja, míg a házi góllövőlistát ebben a szezonban 12 találattal Roberto Torres vezeti. Az együttes a mostani idényben az eddigi 19 hazai bajnokijából 17-et megnyert.

Vadócz Krisztián, César Azpilicueta és Nacho Monreal korábbi csapata hazai színtéren 2005-ben érte el a legnagyobb sikerét, amikor döntőbe jutott a spanyol Király-kupában – de ott hosszabbítás után 2–1-re kikapott a Betistől –, míg az UEFA-kupa 2006–2007-es kiírásának elődöntőjében a későbbi győztes Sevilla állította meg.

8. Real Oviedo 39 16 12 11 43–42 +1 60
Az első kettő automatikusan feljut a La Ligába, míg a 3–6. helyezett csapatok osztályozón vesznek részt. A harmadik a hatodik, a negyedik az ötödik helyezettel küzd meg az elődöntőben, a két párharc győztese pedig oda-visszavágós párharcban dönt a harmadik feljutó hely sorsáról.