La Liga: ikszelt a Sociedad, ismét az élre állt

V. Á./K. B.V. Á./K. B.
2021.10.31. 23:02
Alexander Isak büntetőből talált be a Bilbao ellen (Fotó: AFP)
A Cádiz a hosszabbításban mentett pontot a Mallorca ellen vasárnap, a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójában, amelyben a sereghajtó Getafe megszerezte első győzelmét az évadban, hazai pályán az Espanyol ellen nyert 2–1-re. Szintén vasárnap a Real Sociedad 1–1-es döntetlent ért el az Athletic Bilbaóval szemben, ám ez is elegendő volt ahhoz, hogy ismét átvegye a vezetést a tabellán.

Az újonc Mallorca a 29. percben szerzett vezetést a Cádiz otthonában. A második félidő 82. percben a játékvezető piros lapot adott Luis García Plazának, a vendégek vezetőedzőjének. Öt perccel később pedig már emberhátrányba is került a Mallorca, a szerb védő, Alekszandar Szedlar kapta meg a második sárga lapját. A 94. percben kihasználta ezt a házigazda, Álvaro Negredo büntetőből egyenlített (1–1). A Cádiz a hetedik hazai mérkőzésén sem tudott győzni ebben az évadban (4 döntetlen, 3 vereség).

A 11 forduló után nyeretlen Getafe az Espanyolt fogadta. Quique Sánchez Flores együttese az első félidőben háromszor annyi helyzetet alakított ki, mint a riválisa, és ennek a 31. percben meg is lett az eredménye, Enes Ünal megszerezte a vezetést. Nem is akárhogyan! Körülbelül hét méterről belsővel feladta magának a labdát, és ollózó mozdulattal lőtt gólt. De az Espanyol válasza sem maradt el, Sergi Gómez már ebben a játékrészben egyenlített. Az 56. percben aztán ismét érkezett Ünal, s 2–1-re módosította az állást. Mint kiderült, ezzel beállította a végeredményt. A La Ligában egyetlen nyeretlen csapat maradt, a Levante, amely nem mellesleg ebben az idényben az Atlético Madrid és a Real Madrid ellen egyaránt döntetlent ért el.

A ligában tíz meccs óta veretlen Real Sociedad otthonába az Athletic Bilbao érkezett. A hazaiak az első félidőben a vetélytársuk fölé nőttek labdabirtoklásban, mindazonáltal a játék, mondhatni, kiegyenlített volt. A második 45 percben a vendégek aktívabbak voltak, többször indítottak veszélyes támadást, a vezetést mégis a Sociedad szerezte meg; Inigo Martínez szabálytalankodott a tizenhatoson belül, és Alexander Isak nem hibázta el a büntetőt (1–0). A folyatásban hajtott a Bilbao, a hazaiak pedig javarészt – néhány kontrát leszámítva – a védekezésre koncentráltak. Martínez a 84. percben a második sárga lapját is megkapta, kiállították. Nem sokkal később, a hosszabbítás első percében a Bilbao 17 méterről szabadrúgáshoz jutott: Iker Muniain állt a labda mögött, a kapu bal oldalát célozta meg, Álex Remiro ököllel próbált védeni, csakhogy a labda előbb a kapufára, onnan meg a kapuba pattant. A Real Sociedadnak az iksz is elegendő volt ahhoz, hogy átvegye a vezetést a tabellán – a Real Madrid és a Sevilla egy mérkőzéssel kevesebbet tudhat maga mögött, és egy ponttal áll mögötte. 1–1