La Liga: az Espanyol 2003 óta nem rajtolt ilyen rosszul

T. I.T. I.
2019.10.20. 22:49
Nacho Monreal beadásában nem volt hiba, Javi García menteni próbáló mozdulatában annál inkább (Fotó: Twitter)
Egygólos hátrányból fordított, és 3–1-es győzelmet aratott hazai pályán a Real Sociedad a Real Betis ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójában. A baszkföldi együttes már a negyedik helyen áll a tabellán, megelőzve a szombaton döntetlent játszó Atléticót. Ugyancsak vasárnap az Espanyol 1–0-ra kikapott a Villarrealtól, az Athletic Bilbao nem bírt hazai pályán a Valladoliddal, a Sevilla pedig 1–0-ra megverte a Levantét.

Ugyan majd két percig tartott, mire a VAR alapján eldöntötték a kérdést (les vagy nem les), és hivatalosan is megadták az idényben már hét gólnál járó Loren Morón újabb találatát (0–1), a Real Betis így is viszonylag hamar előnybe került a hazai pályán eddig gyengélkedő, csupán hat pontot gyűjtő Sociedad ellen.

Csakhogy a 22. percben már egált mutatott az eredményjelző: a vendégvédők hathatós közreműködése mellett, Nacho Monreal középre lőtt labdája a betises Javi García lábát érintette utoljára, mielőtt a hálóban kötött volna ki (1–1). Még az első félidőben összejött a fordítás is a hazaiaknak, Joseba Zaidua jobbról érkező labdáját Willian José kapásból, 13 méterről vágta a kapu jobb oldalába (2–1).

A szünet után Portu találata pecsételte meg a Betis sorsát, a gólt megelőző szituációról alighanem sokat fognak még beszélni Sevilla mindkét felében – a zöld-fehér oldalon pironkodva, a piros-fehérnél hangosan kacarászva –, miután legalább ötször szabadíthattak volna fel a vendégvédők, végül Martin Ödegaard löbbölése után Mikel Oyarzabal hozta kihagyhatatlan ziccerbe Portut (3–1).

Győzelmével a Sociedad – kihasználva az Atlético Madrid Valencia elleni pontvesztését – feljött a negyedik helyre, a Betist pedig visszataszította a kiesőzónába.

Az Espanyol eközben a hatodik vereségét is elszenvedte a 2019–2020-as idényben, ezúttal a Villarreallal szemben maradt alul. A győztes gólt Karl Toko Ekambi a 17. percben szerezte (0–1). Az Espanyol ezzel a 19. helyen áll, és a 2003–2004-es idény óta nem rajtolt rosszabbul a mostaninál.

A Bilbao a nála egyetlen ponttal kevesebbet gyűjtő Valladolidot fogadta a San Mamésben. A két csapat közti különbség nem változott: az Athletic a 33. percben Inaki Williams találatával előnybe került (1–0), a Valladolid a második félidőben Inigo Martínez öngóljával egalizált. A hajrában a vendégkaput őrző Jordi Masip több nagy bravúrt is bemutatott, amivel megtartotta az 1–1-es döntetlent a Valladolidnak – nem véletlen, hogy a meccs emberének is az egykori barcelonai kapuvédőt választották.

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ
Espanyol–Villarreal 0–1 (Ekambi 17.)
Real Sociedad–Real Betis 3–1 (J. García 22., Willian José 36., Portu 58., ill. Loren 12.)
Athletic Bilbao–Valladolid 1–1
(I. Williams 33., ill. I. Martínez – öngól 71.)
Alavés–Celta Vigo 2–0 (Magallan 50., Lucas Pérez 82.)
Sevilla–Levante 1–0 (L. de Jong 86.)