La Liga: Godín a hős – az Atlético a sérült védő fejesével nyert

2018.11.10. 20:30
Diego Godín (balra), Thomas Partey (középen) és Rodri (jobbra) egymást ünnepelhették (Fotók: AFP)
Az Atlético Madrid hazai pályán 3–2-re legyőzte az Athletic Bilbaót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójában. A fővárosi együttes győztes gólját a 91. percben Diego Godín fejelte.

Az Atlético Madrid a La Liga mostani kiírásában először kapott gólt az első félidőben – Inaki Williams pofozta be a labdát a gólvonalról a 36. percben (0–1) –, amit magyarázhat azzal Diego Simeone, hogy három védőjére, José Giménezre, Lucas Hernándezre és Sztefan Szavicsra sem számíthatott sérülés miatt, sőt Koke és Thomas Lemar sem állt a rendelkezésére.

A második félidő kezdetétől a bajnokságban február óta gólképtelen Diego Costa sem volt már a pályán, mert az argentin tréner a szünetben lecserélte.

Az Atlético a 61. percben Thomas Partey bivalyerős löketével egyenlített (1–1), ám a Bilbao három perccel később Inaki Williams második találatával ismét megszerezte a vezetést (1–2). A baszkok támadója lett az első futballista, aki a Wanda Metropolitanóban duplázott az Atlético ellen.

Simeone játékosai küzdöttek tovább, s a 80. percben Rodri csúsztatásával döntetlenre alakították az állást (2–2), majd a hosszabbításban Diego Godín fejesével meg is fordították a meccset (3–2)! Az uruguayi középhátvéd találatánál az asszisztens beintette a lest, de miután a játékvezetői csapat visszanézte az esetet, megadta a gólt. Tavaly ilyenkor az Atléticónak két pontjába került volna ez a bírói tévedés.

„Inaki Williams második góljánál éreztem, hogy megsérültem, addigra viszont már kihasználtuk mindhárom cserelehetőségünket, így nem tudtam lejönni. Simeone mondta, hogy maradjak elöl, hátha lehet keresnivalóm a szögleteknél és a tizenhatoson belüli szituációknál, de alig bírtam mozogni. Megpróbáltam segíteni, szerencsére sikerült” – nyilatkozta a lefújás után Godín, akinek védőpárját, Francisco Monterót már a második félidő elején lecserélte Simeone, így az Atlético az utolsó szűk fél órában klasszikus középhátvéd nélkül futballozott.

Godín (a földön) sérülten lett a meccs hőse

A „matracosok” hazai környezetben az eddigi hat bajnoki meccsükből ötöt megnyertek, míg a Bilbao negatív klubcsúcsot állított be azzal, hogy sorozatban a 11. bajnokiján sem tudott nyerni. Ehhez hasonló rossz szériája eddig csak egyszer, 2005 szeptembere és novembere között volt a baszk gárdának.

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Atlético Madrid–Athletic Bilbao 3–2 (Thomas 61., Rodri 80., Godín 91., ill. I. Williams 36., 64.)
Girona–Leganés 0–0
Real Valladolid–Eibar 0–0
Getafe–Valencia 0–1 (Parejo 81. – 11-esből)

VASÁRNAP
12.00: Deportivo Alavés–Huesca
16.15: Barcelona–Real Betis (Tv:Spíler2)
18.30:
Rayo Vallecano–Villarreal
18.30: Sevilla–Espanyol (Tv:Spíler2)
20.45: Celta Vigo–Real Madrid (Tv:Spíler2)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Levante–Real Sociedad 1–3 (Chema 4., ill. Theo Hernández 73., Juanmi 77., Oyarzabal 83.)