Real Madrid: vereséggel felérő döntetlen a Getafe ellen

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.04.18. 20:50
Nagy mentés! (Fotó: AFP)
A La Liga 33. fordulójában a címvédésre hajtó Real Madrid csak döntetlent játszott a Getafe otthonában, sőt a kiesés ellen harcoló hazaiak álltak közelebb a győzelemhez.

SPANYOL LA LIGA
33. FORDULÓ
Getafe–Real Madrid 0–0
Madrid,
Coliseum Alfonso Pérez, zárt kapuk mögött. Vezette: Sánchez Martínez
Getafe:
Soria – Nyom, Djené, Timor, Mathías Olivera – Arambarri, N. Makszimovics – Alena (Damián Suárez, 76.), Ünal (Josete Miranda, 90.), Cucurella – Jaime Mata (Ángel Rodríguez, 65.). Vezetőedző: Pepe Bordalás
Real Madrid: Courtois – Odriozola, Militao, Chust, Marcelo – Modric, Isco – Rodrygo (A. Blanco, 65.), Asensio (Arribas, 78.), Vinícus Júnior – Mariano Díaz (Benzema, 65.). Vezetőedző: Zinédine Zidane

Nagyon tartalékosan lépett pályára a Real Madrid a Getafe otthonában, de nagy-nagy győzelmi kényszerben, és bizony a kereteket elnézve a nagyszámú hiányzók (lásd közvetítésünket) ellenére is győzelmi esélyekkel.

Ennek ellenére Jaime Mata, majd Mathías Olivera lőtt majdnem gólt, kellett a kapufa segítsége is Thibaut Courtois-nak, az uruguayi középpályás, Mauro Arambarri kecsegtető helyzetből a jobb alsó sarok mellé lőtt. A másik oldalon a pihenő Karim Benzemát helyettesítő Mariano Díaz lőtt gólt lesről indulva, majd közeli fejesét mentette a gólvonal előtt David Timor, szintén az ötös elől szintén gyengén fejelt kapura Vinícius Júnior.

A szünet után Courtois egy nagyot, majd egy elképesztően nagyot védett, egyre jobban érett tehát a hazai találat. Zidane még a hajrá előtt beküldte Díaz helyére Benzemát, az ismét csalódást okozó Rodrygót pedig a húszéves spanyol középső középpályás, debütáns Antonio Blanco váltotta. Beállt Marco Asensio helyére Sergio Arribas, de ő sem segített a címvédőn: sokkal inkább elbukott két pontot a Real Madrid, mintsem eggyel gazdagodott.

Courtois tartotta a lelket a Realban (Fotó: AFP)

Korábban
Betis–Valencia 2–2 (Fekir 12., Canales 42., ill. Guedes 22., C. Soler 61. – 11-esből)
Cádiz–Celta Vigo 0–0

Deportivo Alavés–Huesca 1–0(R. Battaglia 85.)
Atlético Madrid–Eibar5–0 (Á. Correa 42., 44., Carrasco 49., M. Llorente 53., 68.)

Osasuna–Elche 2–0
(Barja 38., D. González 68. – öngól)
Real Sociedad–Sevilla 1–2 (C. Fernández 5., ill. Fernando Reges 22., En-Neszri 24.)

Nem kérdés, ki volt a meccs legjobbja.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Nem áll be ma Szofian Sakla, a Videoton volt légiósa.

90+2. perc Modric lő a léc fölé ballal, 21-ről, középről.

Négy perc a ráadás.

90. perc Hazai csere, Ünal le, José Antonio Miranda be.

89. perc Nyom habkönnyedén szereli a balon Viníciust.

Benzema betalál sorozatban a 8. bajnokiján?

86. perc Marc Cuccurella lerántja Iscót, ez már sárga.

Ünal az előző 4 bajnokiján 3 kanadai pontot szerzett.

84. perc Odriozola nagyot rúg Cuccurellába.

83. perc Militao Blanco testre menti Rodríguez jobb oldali beadását az ötösön.

Az ék anno megfordult a Real B-ben, de sok sót nem evett meg.

79. perc Rodríguez lőne jobbal hétről, ment Militao. VAR, mert nyújtott lábbal blokkolt. TOVÁBB!

78. perc Helyzet, Makszimovics lő majdnem a léc alá jobbal 21-ről, Chuston megpattant a labda, de a kapus véd így is szép robinzonáddal.

78. perc Sergio Arribas váltja a ma súlytalan Asensiót.

77. perc Isco előáll egyborzalmas indítással, kirúgás.

76. perc DamiánSuárez be, Alena elfáradt. Középpályás helyett védő.

75. perc Blanco szereli szépen a jobbon Cuccurellát, majd Ángel Rodrígueztől kap egy könyököst.

A Real 22-szer szerezte meg a bajnokik első gólját ebben az idényben, ez rekord, a Sevillával egyetemben. A Getafe csak 8-szor tett ilyet, ez meg a negatív rekord.

70. perc Alena passzát Rodríguez jobbal nem sokkal vágja 17-ről a bal alsó mellé! Ez a 16. hazai kapura lövés ma! Amott 9-nél áll ez a mutató.

66. perc Ez igen, Marcelo sarokkal ad esernyőt Nyomnak a balon!

65. perc Ángel Rodríguez be, Mata le a hazaiaknál, ékcsere.

Újoncavatás.

65. perc Karim Benzema be, Díaz ma sem bizonyított, Antonio Blanco meg Rodrygót váltja. Neki sem ment, sőt...

60. perc Mata és Cuccurella elől ment szépen a visszafutó Odriozola a 16-oson belül.

59. perc MIT FOGOTT COURTOIS?! Ünal lő Mata passza után jobbal 14-ről a jobb felső felé, de hatalmasat véd a kapus. Az akció azzal indult, hogy Marcelót szerelte Arambarri.

Eltiltás, a Barcához látogat majd a Getafe a következő körben.

57. perc Oliveira labdát szerez a balon, középre tör, Modric mellől jobbal a bal alsóba lőne, de fogja vetődve a labdát Courtois. Allan Nyom kap közben sárga lapot Vinícius lerántásáért.

A Real nem veszített előző 10 idegenbeli bajnokiján, 11 a Zidane-korszak rekordja. 2017-ből még.

55. perc Timor ballal 32-ről feladja a labdát Courtois-nak. Ölön.

54. perc Vinícius Júnior akasztja a 16-os előtt meginduló Arambarrit, sárga lap.

Forma: 1-es. A Getafe csak 22 gólt lőtt 30 forduló alatt, ez negatív La Liga-rekord, a csapat az előző 12 bajnokijából csak 1-et nyert meg.

50. perc Díaz és Oliveira összefejel, előbbi még rosszul is ér földet, a jobb térde fáj.

48. perc Ünal emel szépen Mata elé a 16-osról, ment fejjel Militao. Alena kornerét Oliveira 12-ről a kapu mellé fejeli.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Juan Albín 4

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás.

45. perc
Alena lő ballal 15-ről, kissé jobbról a léc fölé, helyzet volt ám ez is! TImor passzát Militao fejelte elé, Marcelo meg nem igazán figyelt.

42. perc Rodrygo 16-os előtti lövését Makszimovics fejjel blokkolja.

40. perc Alena odalép Marcelo sarkára... De nincs sérülés.

39. perc Helyzet, Odriozola jobb oldali beadását tízről a jobb alsóba fejelné Vinícius, de fogja a labdát a vetődő Soria.

37. perc Erre leült a mérkőzés. Rodrygo megrúgja Timort a felezőnél, de nincs harag.

Utoljára 2012-ben verte meg a Getafe a Realt, akkor odahaza.

30. perc Zakatol a mérkőzés, helyzetek itt és és ott is, ahogyan a közhely tartja.

Soria a Real Madrid neveltje, 2012-ben adták el a Leicester Citynek.

28. perc Marcelo bal oldali beadását Díaz a kapuba fejelhetné hatról, Soria csúnyán lemaradt, de ment a gólvonal előtt a saját fejesére rástartoló Díazt megelőző Timor!

A Getafe az utóbbi 5 madridi derbijén még csak gólt sem lőtt. A Realnak ez lehet a 10. madridi derbije vereség nélkül.

23. perc KAPUFA, ezt megúszta a Real! Makszimovics ad be balról jobbal, Mata hétről félmagasan a bal oldali kapufára fejeli a labdát.

21. perc Alena passzát Cuccurella kissé balról, 23-ról jócskán a léc fölé vágja.

18. perc Militao szereli szépen a 16-os előtt a cselezgető Ünalt.

17. perc Isco kapáslövése után bedobással jönnek a hazaiak.

15. perc Alena jobb oldali kornere Courtois-é.

13. perc Díaz lő jobbal kapura 17-ről, középről, blokkol Djené, Isco jobb oldali beadását melléfejeli 11-ről Asensio.

A Getafe 23-szor kapott ki a Realtól a La Ligában, és 73 gólt kapott, mindkettő negatív rekordja. Az előző 14 meccsükből 13-at a real nyert, 1 iksz volt.

10. perc Cuccurella remek, lapos passzt ad Arambarrinak, aki jobbal a bal alsó mellé lő középről, 14-ről.

8. perc Soria nem figyel, Díaz elviszi előle a labdát, jobbal kissé jobbról, 12-ről az üres kapuba lő, de les. De VAR.

7. perc EZ IS, Oliveira leveszi az ötösön Cuccurella távoli szabadrúgását, de kivetődik Courtois, az ötös jobb sarkáról kapura lő Nyom, de blokkol Modric!

6. perc HELYZET, a Cuccurella indította Ünal remek passzát ballal az ötös bal sarka elől kapura vágja Mata, de hatalmasat blokkol Chust!

5. perc Marcelo már jobban van, kezez egy látványosat.

3. perc Marcelo kap nagyot Alenától, aki így pótolja a számára kimaradt el Clásicót.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg: 31 találkozó, 5 getafés és 23 realos sikerrel, 27, ill. 73 rúgott góllal.

Eltiltott: Nacho és Casemiro (Real).

A hazaiaktól Enes Ünal már nem koronavírusos, de Erick Cabaco és Cucho sérült, a másik odalon Sergio Ramos, Eden Hazard, Daniel Carvajal, Raphaël Varane, Federico Valverde, Ferland Mendy és Lucas Vázquez sérült vagy beteg vagy karanténos.

All set at the Coliseum Alfonso Pérez!#GetafeRealMadridpic.twitter.com/TtIhpBV1ch

Ezzel mindössze Marcelo, Álvaro Odriozola és Éder Militao maradt a meccskeretben az A-csapat védői közül. Zinédine Zidane vezetőedző összesen négy embert visz magával a Real Madrid második csapatából – köztük két 19 éves védőt, Miguel Gutiérrezt és Pablo Ramónt, valamint a Castilla 21 éves csapatkapitányát, Victor Chustot, aki szintén védő, és kétszer már szerepelhetett a felnőttek között.

Valverde kényszerpihenője azért is érintheti érzékenyen a La Liga első helyéért küzdő madridiakat, mert az utóbbi időben többek között Sergio Ramos, Raphaël Varane és Lucas Vázquez is kiesett a védelemből, és a 22 éves középpályás a Liverpool elleni hétközi Bajnokok Ligája-meccsen a védelem jobb oldalán remekelt – könnyen lehet, hogy ma is ott szerepelt volna.

A kommüniké szerint Valverde közeli kapcsolatban volt egy igazolt koronavírus-fertőzöttel, így szombat óta karanténban van. Habár az uruguayi játékos összes eddigi tesztje negatív lett, a mai mérkőzésen biztosan nem léphet pályára.

A Real Madrid közleménye alapján a klub uruguayi középpályása, Federico Valverde nem léphet pályára a Getafe elleni vasárnapi mérkőzésen.

A Real Madrid a mostani idényben többször is hullámvölgybe került, azonban jelenleg is harcban áll a bajnoki címért és a Bajnokok Ligája-győzelemért is.

„Lehet egy szerződésed, amely négy vagy öt évig szól, de holnap felmondják. Ugyanakkor az is megtörténhet, hogy a lejáró megállapodást meghosszabbítják, így maradnod kell” – folytatta gondolatait.

„Nem gondolnám, hogy katasztrofális edző lennék, de természetesen azt is elismerem, hogy nem én vagyok a legjobb. Nem mindig sikerülnek jól a dolgok, de fontos, hogy mindig szenvedélyes legyél. Emellett minden nap száz százalékot kell nyújtanod, amit én és különösen a játékosaim is megtesznek” – mondta Zinédine Zidane.

A Real Madrid trénere, Zinédine Zidane úgy véli, vannak nála jobb edzők is.

Ráadásul – a Marca szerint – elképzelhető, hogy az első számú gólfelelős, Karim Benzema is csak csere lesz, miután továbbra is fájlalja a bokáját. A madridiak január 30. óta veretlenek a La Ligában, az azóta lejátszott tíz bajnokiból nyolcat megnyertek.

A vasárnapi, Getafe elleni mérkőzésre pedig a balhátvéd Ferland Mendy is kidőlt, míg Nacho és Casemiro eltiltás miatt nem léphet pályára, így Zinédine Zidane mindössze négy védőt nevezett az összecsapásra.

A Real Madrid mindössze négy védőt nevezett a Getafe elleni vasárnapi mérkőzésre. Sűrűsödnek a Real Madrid problémái. A királyiak szerdán úgy játszottak gól nélküli döntetlent a Liverpool elleni BL-negyeddöntő visszavágóján, hogy sérülés, illetve betegség miatt Sergio Ramos, Daniel Carvajal, Raphaël Varane és Lucas Vázquez sem volt bevethető.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A GETAFE–REAL MADRID LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!