La Liga: Torres százados lett, könnyed Atlético-siker

2018.04.15. 18:05
Fernando Torres 100. La Liga-gólját szerezte az Atlético Madridban (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 3–0-ra legyőzte a Levantét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójában.

Diego Simeone együttese a 33. percben szerezte meg a vezetést, Ángel Correa remek csel után lőtte ki a bal alsót. A hazaiak a félidő előtt megduplázhatták volna az előnyüket, ám Antoine Griezmann hiába esett át a kapuson a tizenhatoson belül, a játékvezető a franciának adott sárga lapot.

Griezmann nem zavartatta magát, a második félidő elején kapásból a rövid felsőbe bombázott – 2018-ban már a 14. bajnoki gólját szerezte (ugyanannyit, mint Messi), ennél többet csak Cristiano Ronaldo jegyez (19).

A végeredményt a csereként beálló Fernando Torres állította be a 77. percben: a szezon végén távozó spanyol Griezmannéhoz hasonló szép mozdulattal talált a kapuba, ez volt a 100. élvonalbeli gólja a klub színeiben, ezzel ő lett az ötödik olyan játékos, aki elérte ezt a számot.

Az Atlético Madrid győzelmével hat pontra növelte előnyét a Barcelonától vereséget szenvedő Valencia előtt – igaz, az este pályára lépő Real Madrid még beékelődhet közéjük.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ
Atlético Madrid–Levante 3–0
(Correa 33., Griezmann 48., F. Torres 77.)
Később
18.30:
Getafe–Espanyol (Tv: Sport1)
20.45: Málaga–Real Madrid (Tv: Sport1)
Korábban
Eibar–Deportivo Alavés 0–1 (Guidetti 5.)
Szombaton játszották
Sevilla–Villarreal 2–2 (Nolito 78., Nzonzi 82., ill. Dani Raba 36., Bacca 68.)
Barcelona–Valencia 2–1 (L. Suárez 15., Umtiti 51., ill. Parejo 87. – 11-esből)
Las Palmas–Real Sociedad 0–1 (Oyarzabal 21.)
Leganés–Celta Vigo 1–0 (M. Guerrero 63.)
Athletic Bilbao–Deportivo La Coruna 2–3 (Raúl García 47., Susaeta 72., ill. Adrián 6., 14., Borja Valle 53.)