La Liga: a bilbaói bombát feledtették Bardi szabadrúgásai

2018.04.23. 22:53
Enisz Bardi két szabadrúgásgólt szerzett Bilbaóban (Fotó: AFP)
Nagy lépést tett a biztos bennmaradás felé a Levante, amely a korábbi újpesti játékos, Enisz Bardi két szabadrúgásgóljával 3–1-re győzött Bilbaóban a spanyol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában.

A hazaiak a 8. percben hatalmas bombával szereztek vezetést, egy gyötrelmes és pontatlan passzokkal épülő akciót Raúl García új fejezett be, hogy 22 méteres lövése a jobb felső sarokban kötött ki (1–0).

A 42. percben villant először Enisz Bardi, aki a 16-os bal oldali vonalától úgy lőtte kapura a szabadrúgást, hogy Kepa csak a gólvonal mögül tudta kiütni. A kapus akkor még nem sejthette, hogy két perccel később a 16-os bal csücskétől Bardi úgy bombáz a kapu jobb oldalába, hogy arra mozdulni sem tud majd (1–2).

Az 1–3-as végeredményt a 90. percben José Luis Morales állította be egész pályás szólót követően, győzelmével a Levante kilenc ponttal megelőzi a más kieső helyen álló Deportivót.

A spanyol élvonalban 2012 május 2-án fordult elő legutóbb, hogy egy játékos két szabadrúgásgólt szerezzen egy mérkőzésen: akkor a bilbaói Benat Etxebarria a Sevilla ellen duplázott.

A La Liga 2017–2018-as idényében eddig Lionel Messi végezte el a legtöbb kapura irányuló szabadrúgást, 46 kísérletéből hat gól született.