La Liga: Cazorla 668 nap után visszatért – ő sem tudott segíteni

2018.08.18. 22:08
A Real Sociedad hátrányból felállva 2–1-re legyőzte a Villarrealt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) első fordulójának szombat esti mérkőzésén.

2016. október 19. Ezen a napon játszotta legutóbbi tétmérkőzését Santi Cazorla, aki szűk két éve az Arsenal színeiben a Ludogorec elleni BL-csoportmeccsen (6–0) kapott 57 percet. Azóta 668 nap telt el, amely idő alatt tíz műtéten esett át a spanyol középpályás, a visszatérésére pedig most végre sor kerülhetett.

A Cazorlával felálló Villarreal az első negyedóra végén került előnybe a Real Sociedad ellen, a hazaiaknál Gerard Moreno addig húzogatott, amíg lövőhelyzetbe került, és nem hibázott, kilőtte a rövid, bal alsó sarkot (1–0).

A válasz az első félidő végén érkezett Willian José révén, a brazil egy óriási védelmi hibát kihasználva egalizált. A Villarreal a második félidőben ismét nagyot hibázott, ezt pedig ezúttal Juanmi használta ki, így a Real Sociedad kezdte győzelemmel a bajnokságot (1–2).