La Liga: Bardiék kétgólos hátrányból mentettek pontot

2018.01.27. 14:53
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában a Deportivo La Coruna otthon 2–2-es döntetlent játszott a Levantéval. A házigazda a 34. perctől kezdve emberhátrányban játszott a találkozón.

A kiesés elől menekülő csapatok csatáján a házigazda kezdett jobban, Lucas Pérez bal oldali szabadrúgása után Adrián López fejelt a jobb alsó sarokba (1–0).

A 34. percben aztán nehéz helyzetbe került a Depor, mivel már a meccs legelején besárguló Celso Borges a könyökét is használva ugrott fel fejelni, ezért pedig megkapta a második figyelmeztetését.

Ehhez képest a játékrész végén a vendéglátó szerzett újabb gólt, Carles Gil indítása után Florin Andone helyezett a bal alsóba (2–0).Adrián López fejelt a jobb alsó sarokba (1–0).

A második félidő elején beállt a korábbi újpesti Enisz Bardi is, de a 80. percig nem változott az állás. Akkor azonban Ivi López rövid idő alatt két hatalmas gólt is szerzett – az elsőnél éppen Bardi gurította le neki a labdát –, így a Levante megmentett egy pontot (2–2).

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Deportivo La Coruna–Levante 2–
2 (Adrián 19., Andone 45., ill. Ivi López 80., 84.)

Később játszották
Valencia–Real Madrid 1–4 (Santi Mina 58., ill. C. Ronaldo 16., 38. – mindkettőt 11-esből, Marcelo 84., Kroos 89.)
Málaga–Girona 0–0

Villarreal–Real Sociedad 4–2 (Víctor Ruiz 5., Fornals 17., Bacca 20., Castillejo 34., ill. D. Llorente 24., Willian José 58.)

1. Barcelona 20 17 3 57–9 +48 54
2. Atlético Madrid 20 12 7 1 29–9 +20 43
3. Valencia 21 12 4 5 42–25 +17 40
4. Real Madrid 20 11 5 4 43–19 +24 38
5. Villarreal 21 11 4 6 32–24 +8 37
6. Sevilla 20 10 2 8 26–28 –2 32
7. Eibar 21 8 5 8 26–33 –7 29
8. Celta Vigo 20 8 4 8 35–28 +7 28