La Liga: az utolsó percben szerzett góllal nyert a Sevilla

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2021.08.23. 22:08
A Getafe és a Sevilla 92 percig nem bírt egymással (Fotó: AFP)
Erik Lamela a 90+3. percben lőtt góljával a Sevilla 1–0-s diadalt aratott a Getafe otthonában a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) második fordulójában, amelynek záró mérkőzésén az Osasuna és a Celta Vigo gól nélküli döntetlent játszott egymással.

A Sevilla a Rayo Vallecano felett aratott 3–0-s diadallal, a Getafe pedig a Valenciával szemben elszenvedett 1–0-s vereséggel nyitotta a La Liga új évadát. A 2. forduló záró napján, hétfőn a Getafe otthonába, a Coliseum Alfonso Pérezbe utazott a Sevilla, és bizony az első félidő nem tartogatott túl sok izgalmat: a kaput 45 perc alatt egyik csapat sem találta el, a hazaiak ötször, a vendégek pedig kétszer próbálkoztak.

A második félidő második felében a Sevilla irányítani kezdte a mérkőzést, ám gólt egészen a 93. percig nem hozott a játéka, ekkor Erik Lamela volt eredményes. Gyönyörű kontrát vezetett a vendégcsapat, a végén Rafa Mir kapufát lőtt, az argentin szélső viszont remek ütemben érkezett a kipattanóra, eldöntve a három pont sorsát – 0–1.

A hétfő este 10 órakor kezdődő találkozón az Osasuna a Celta Vigót fogadta, és a két csapat összecsapása hasonlóan kiélezett volt, mint az azt megelőző – igaz, a hazaiak ebben az esetben jóval aktívabbak, nem utolsó sorban pontosabbak voltak vetélytársuknál (az első félidőben hat lövésükből négy kaput talált, ellenben a Celtával, amelynek ugyanezen mutatója egyből nulla).

A második felvonásban mit sem változott a játék képe, az Osasuna a vezetést mindazonáltal képtelen volt megszerezni, még úgy sem, hogy a 48. percben büntetőhöz jutott: Rubén García hibázott. A gól végül egyik csapatnak sem jött össze, 0–0 lett a vége.