La Liga: megvan a 91. ország, amelynek játékosa gólt ért el

Cs. B.Cs. B.
2021.09.26. 20:40
Harojan (balra) és Falcao is történelmet írt (Fotó: Getty Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójában a Rayo Vallecano 3–1-re győzött a Cádiz ellen. A Real Sociedad egy góllal múlta felül az Elchét, az újonc Mallorca hazai pályán 3–2-re kikapott az Osasunától.

A Rayo Vallecano 3–1-re legyőzte otthon a Cádizt. A hazaiak egyik gólját Radamel Falcao szerezte. A kolumbiai mindössze a második Vallecano-játékos, aki a klubban az első három bajnokiján betalált. A vendégek gólja Varazdat Harojan nevéhez fűződik, ezzel Örményország 91. nemzetként jegyez gólt a La Ligában.

A Mallorca–Osasuna mérkőzésen az Osasuna szerzett vezetést az előző fordulóban a Real Madridtól súlyos, 6–1-es vereséget elszenvedő Mallorca otthonában, utóbbinak azonban hiába sikerült fordítania, a vendégek a második játékrészben Inigo Pérez szabadrúgásból szerzett góljával és Javier Martínez találatával 3–2-re megnyerték a mérkőzést.

Az újonc a 13 perces hosszabbításban próbálkozott az egyenlítéssel, a 93. percben még úgy tűnt, ez akár sikerülhet, ám a játékvezető a videobíró jelzése után visszavonta az Osasuna ellen kiszabott tizenegyest.

A Barcelona–Levante (3–0) mérkőzésről bővebben ide kattintva olvashat!

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ
Rayo Vallecano–Cádiz 3–1
(Á. García 9., Falcao 44., Palazón 87., ill. Harojan 23.)
Real Sociedad–Elche 1–0
(Oyarzabal 81.)
Mallorca–Osasuna 2–3 (Daniel Rodríguez 11., Nino 45+4., ill. Cote 9., Inigo Pérez 58., Javier Martínez 88.)
Barcelona–Levante 3–0 (Depay 7. – 11-esből, L. de Jong 14., Fati 90+1.)