La Liga: 10 emberrel fejezte be a meccset és csak ikszelt az Atlético

CS. M.CS. M.
2021.09.18. 18:13
Joao Félixet kiállította a játékvezető (Fotó: AFP)
A címvédő Atlético Madrid gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán az Athletic Bilbao ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójának szombati játéknapján.

A címvédő a mérkőzés jelentős részében mezőnyfölényben játszott, többet is próbálkozott, de kaput eltaláló lövésig csupán kétszer jutott el. A 78. percben emberhátrányba került az Atlético: Joao Félix a sárga lapot érő szabálytalansága után odaszólt a játékvezetőnek is, aki ezt követően a második sárgát is felmutatta a portugálnak. A hajrában gól nem született – maradt a 0–0.

A madridiak így egymás után a második tétmeccsükön játszottak gól nélküli döntetlent, ugyanis hét közben, az FC Porto elleni Bajnokok Ligája-meccsen is ez az eredmény született.

A szombati játéknap következő meccsén az Elche fogadta a Levantét. Az első félidőben utóbbi volt jóval aktívabb, a vezetést mégis a hazaiak szerezték meg Lucas Pérez révén a 33. percben. A folytatás kiegyensúlyozott játékot hozott, de a Levante José Luis Morales révén kiegyenlített az 55. percben – 1–1 lett a vége.

Az esti idősávban az Alavés csapott össze az Osasunával. A vendégek már a 22. percben előnyhöz jutottak David García találata révén, majd hét perccel később kaptak egy 11-est, amit Roberto Torres váltott gólra (0–2). Az Alavés ezt követően próbált kezdeményezni, többet birtokolta a labdát, de nem tudott helyzeteket kialakítani és az eredmény sem változott – kétgólos Osasuna-siker született.