La Liga: a Villarreal idegenben legyőzte a Real Madridot

2018.01.13. 18:09
Nem megy a Real Madridnak (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Villarreal 1–0-ra legyőzte idegenben a Real Madridot.

Kemény meccsnek ígérkezett a Villarreal madridi játéka. A hazaiaknak mindenképpen szükségük volt a győzelemre, ha életben akarták tartani a bajnoki aranyról szóló álmaikat. A forduló előtt a Real Madrid a 4., a Villarreal a 6. helyen állt. Cristiano Ronaldo pályafutása 500. élvonalbeli bajnoki mérkőzését játszotta összesen (ebben benne vannak a Sporting CP-vel és a Manchester Uniteddel játszott meccsek is).

Az első félidő nem hozott gólt, s sokáig úgy tűnt, hogy a második sem, és 0–0-val ér véget a mérkőzés. Csakhogy elérkezett a 88. perc, és a Villarreal egy szépen kivitelezett kontra végén megszerezte a vezetést Pablo Fornals emelésével.

Ez maradt a vége. A mérkőzésen a Real Madrid 28-szor vette célba a kaput, és ebből hétszer eltalálta azt. A 28-as szám rekord ebben a szezonban, egyetlen más csapat sem kísérletezett ennyit egy meccsen.

Még egy adat, amely megmutatja, miért kapott ki a hazai együttes: Marcelo, a Real balhátvédje 16-szor juttatta a labdát az ellenfél tizenhatosán belülre, de 13-szor a Villarreal szerezte meg azt.

Ellenben a királyi gárda minimum egy büntetőt nem kapott meg. A 36. percben például egyértelműen kezezett az egyik hátvéd a tizenhatoson belül.

A Villarreal először nyert a Bernabéu Stadionban bajnokin, és egy pontra megközelítette a királyiakat.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
19. FORDULÓ

Real Madrid–Villarreal 0–1 (Pablo Fornals 88.)
Eibar–Atlético Madrid 0–1 (Gameiro 27.)
Deportivo La Coruna–Valencia 1–2 (Andone 88., ill. Guedes 37., Rodrigo 64.)
Girona–Las Palmas 6–0 (Stuani 25. – 11-esből, Olunga 57., 70., 79., Borja García 64., Portu 74.)