La Liga: a Valencia felállt 0–2-ről, hogy aztán padlót fogjon

2016.09.11. 18:26
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában a Valencia hazai pályán kikapott 3–2-re a Betistől, így továbbra is pont nélkül áll.

A Betis a 38. percben Rubén Castro góljával szerezte meg a vezetést, majd az 54.-ben Joaquín megduplázta az előnyt egy kontrából, ráadásul a két találat között Enzo Pérez megkapta második sárga lapját is, az 50. percben a kiállítás sorsára jutott.

A megfogyatkozott Valencia felállt a padlóról, Rodrigo és Ezéquiel Garay gyors egymásutánban esett gólja után a 78. percben 2–2-t mutatott az eredményjelző. Aztán a 92. percben jött ismét Castro és a harmadik Betis-gól – a Valencia végül csak a padlón fejezte be a találkozót. A Valencia elveszítette legutóbbi hat bajnoki mérkőzését és április 20. óta nem nyert az élvonalban – a hatos kudarcsorozat a klubtörténet legrosszabbja.

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ
Valencia–Betis 2–3
(Rodrigo 75., Garay 78., ill. Rubén Castro 38., 92., Joaquín 54.)
KORÁBBAN
Sporting Gijón–Leganés 2–1 (Nacho Cases 17., Cop 42. – 11-esből, ill. Diego Rico 58.)