La Liga: a legnagyobbaknak is szórja a pirosakat Gil Manzano

2022.11.09. 08:41
Jesús Gil Manzano nem teketóriázik, a legnagyobbakat is kiállította már (Fotó: Getty Images)
Érdekes tényre hívta fel a figyelmet a MisterChip (Alex) nevű Twitter-oldal, azok után, hogy a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójában rendezett Osasuna–FC Barcelona mérkőzésen (1–2) a játékvezető előbb második sárga lappal a 31. percben kiállította a katalánok lengyel sztárját, Robert Lewandowskit, majd a szünetben a pályán kívül az utolsó mérkőzésére nevezett Gerard Piquét.

Jesús Gil Manzano korábban ugyanis többek között Lionel Messit, Luis Suárezt, Neymart, Gareth Bale-t és Casemirót is kiállította már Robert Lewandowski és Gerard Piqué előtt, de Reece James, Daniel Alves, Pepe, Harry Maguire és Yannick Carrasco is idő előtt mehetett zuhanyozni, amikor Gil Manzano fújta a sípot. Aligha van még egy ilyen játékvezető.

A 34 éves Lewandowskit előzőleg 2013. február 9-én állították ki, amikor még a Borussia Dortmundot erősítette – írja az MTI.

Amikor Pamplonában lement a pályáról, a mutatóujját az orrához emelte, és szippantó mozdulatot tett, majd a bíróra mutatott, mintha Gil Manzano kábítószeres befolyás alatt állt volna. A találkozó jegyzőkönyvében a játékvezető utóbb „a bírói döntés megkérdőjelezésének” nevezte a gesztust, így a lengyel klasszisra akár hárommeccses eltiltás várhat.

A katalánok által 2–1-re megnyert összecsapás szünetében a cserék közé jelölt Gerard Piqué – aki hivatalosan a múlt héten visszavonult – hevesen reklamált Manzanónál, így ő is piros lapot kapott.

„Te vagy az a bíró, aki a leginkább hülyének néz minket!” – kiabálta több trágárság kíséretében a 35 éves világ- és Európa-bajnok.

SPANYOL LA LIGA
14. FORDULÓ
Osasuna–FC Barcelona 1–2
(David García 6., ill. Pedri 48., Raphinha 85.)
Kiállítva: Lewandowski (Barcelona, 31.), Piqué (Barcelona, pályán kívül, a szünetben)

1. FC Barcelona 14 12 1 1 33– 5 +28 37
2. Real Madrid 13 10 2 1 31–13 +18 32
3. Athletic Bilbao 14 7 3 4 24–14 +10 24
4. Atlético Madrid 13 7 3 3 21–13 +8 24
5. Real Betis 13 7 3 3 17– 9 +8 24
6. Osasuna 14 7 2 5 16–14 +2 23
7. Real Sociedad 13 7 2 4 17–16 +1 23
8. Rayo Vallecano 13 6 3 4 20–16 +4 21