La Liga: Rodrigo ismét betalált, újra nyert a Valencia

2019.03.03. 22:39
A spanyol La Liga 26. fordulójának utolsó vasárnapi mérkőzésén a Valencia 2–0-ra legyőzte az Athletic Bilbaót és ezzel négy egymást követő döntetlen után aratott ismét győzelmet az élvonalban, egyúttal már zsinórban a nyolcadik bajnokiján nem talál legyőzőre.

Eleinte hasztalan gyűrték egymást a csapatok, egyik félnek sem sikerült kapuba találnia, ám a második félidő elején mindössze négy perc játék után megszerezte a vezetést a Valencia: egy balról induló akció végén Santi Mina és Rodrigo összjátékát követően utóbbi szép mozdulattal lőtt 15 méterről a kapu jobb oldalába, 1–0!

A 27 éves támadó remek napokat él meg, hiszen a Betis ellen 1–0-ra megnyert hétközi spanyol Király-kupa-meccsen is ő bizonyult csapata nyerőemberének.

Most azonban nem kizárólag neki köszönheti a Valencia a győzelmet: a 90. percben egy gyors kontra végén Kevin Gameiro állította be a 2–0-s végeredményt.