La Liga: hajrágóllal ikszelt Bilbaóban az újonc

2018.08.28. 00:01
Az Athletic Bilbao 2–2-es döntetlenre végzett hazai pályán a La Liga-újonc Huesca ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójának záró mérkőzésén.

A bilbaóiak már az első félidőben domináltak, a vezetés megszerzésére mégis a szünet utánig kellett várniuk. A 47. percben egy, a bal szárnyon végigfutó akció végén Inaki Williams passzolt egy mozdulatból az érkező MarkelSusaeta elé, aki a bal alsó sarokba helyezte a házigazda vezető találatát (1–0).MarkelSusaeta elé, aki a bal alsó sarokba helyezte a házigazda vezető találatát (1–0).

A 63. minutumban megduplázta előnyét a baszk együttes. Ezúttal is Williams játszotta a főszerepet, jobbról benyesve a labdát a második hullámban érkező Yuri Berchiche elé, aki védője szorításában, kapásból a jobb felsőbe perdítette azt (2–0).

Ám még mielőtt igazán megnyugodhattak volna a hazaiak, jött Jorge Miramón, és 22 méterről, takarásból a kapu jobb oldalába lőtt (2–1), ezzel a 71. percben visszahozta a pontszerzés reményét az újoncnak.

A hajrában pedig össze is jött az egyenlítés a piros-kékeknek: ChimyÁvila a tizenhatos vonaláról, félfordulatból vágott bombagólt Unai Simón kapujába, így beállítva a 2–2-es végeredményt.

Ezzel két fordulót követően mindkét együttesnek négy pontja van, kéz a kézben a tabella 5. és 6. helyén.

SPANYOL LA LIGA
2. FORDULÓ

Athletic Bilbao–Huesca 2–2 (Susaeta 47., Berchiche 63., ill. Miramon 71., Avila 87.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Levante–Celta Vigo 1–2(J. Morales 78. – 11-esből, ill. Sisto 10., Maxi Gómez 35.)
Getafe–Eibar 2–0 (Ángel 18., Jorge Molina 90.)
Leganés–Real Sociedad 2–2 (el-Zhar 54., 88., ill. Zurutuza 11., Illarramendi 17.)
Atlético Madrid–Rayo Vallecano 1–0 (Griezmann 63.)
Alavés–Real Betis 0–0
Espanyol–Valencia 2–0 (Granero 62., Borja Iglesias 68.)
Sevilla–Villarreal 0–0
Girona–Real Madrid 1–4 (Borja García 16., ill. Sergio Ramos 39. – 11-esből, Benzema 52., 80. – az elsőt 11-esből, Bale 59.)

1. Real Madrid 2 2 6–1 +5 6
2. Barcelona 2 2 4–0 +4 6
3. Sevilla 2 1 1 4–1 +3 4
4. Espanyol 2 1 1 3–1 +2 4
5. Athletic Bilbao 2 1 1 4–3 +1 4
6. Huesca 2 1 1 4–3 +1 4
7. Real Sociedad 2 1 1 4–3 +1 4
8. Celta Vigo 2 1 1 3–2 +1 4