La Liga: 26 lövés és egy 11-es, de hiába, kikapott a Villarreal

2018.09.30. 18:18
Masip (tiszta lilában) lett a hős (Fotó: AFP)
A Valladolid 1–0-ra nyert idegenben a több mint 25 lövéssel próbálkozó, gólt mégsem szerző Villarreal ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 7. fordulójában. Az újonc Huesca hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Gironával. A találkozó mindkét gólja tizenegyesből született.

Leonardo Suárez az 53. percben talált be a mindaddig mezőnyfölényben futballozó Villarreal kapujába (0–1). A másik oldalon összesen 27 kísérlettel próbálkoztak a hazai támadók, ám a Barcelona-nevelés, Jordi Masip több nagy bravúrt bemutatva megőrizte hálóját a góltól. A Villarreal a 83. percben került a legközelebb az egyenlítéshez: Gerard Moreno tizenegyesét azonban szintén védte Masip.

A Huesca–Girona mérkőzésen a katalánok büntetőjét Cristhian Stuani értékesítette, aki már hatodszor volt eredményes a La Liga jelenlegi kiírásában – a Girona összesen jár nyolc gólnál. A Huescában Gonzalo Melero talált be.

LA LIGA
7. FORDULÓ
Huesca–Girona 1–1 (Melero 72. – 11-esből, ill. Stuani 37. – 11-esből)
Villarreal–Real Valladolid 0–1 (Leonardo Suárez 53.)

Később
18.30:Levante–Deportivo Alavés (Tv:Spíler2)
20.45:Real Betis–Leganés (Tv:Spíler2)

Hétfő
21.00:Celta Vigo–Getafe

Szombati eredmények
Real Sociedad–Valencia 0–1 (Gameiro 36.)
Barcelona–Athletic Bilbao 1–1 (El Haddadi 84., ill. De Marcos 41.)
Eibar–Sevilla 1–3 (Jordán 99., ill. André Silva 47., Banega 59., 94. – az elsőt 11-esből)
Real Madrid–Atlético Madrid 0–0