Fordított, és továbbjutott a Barcelona a Király-kupában

VÉGH JÁNOSVÉGH JÁNOS
2021.01.27. 20:50
Messi szerezte a Barcelona egyenlítő gólját (Fotó: Getty Images)
A spanyol labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjében az FC Barcelona 2–1-re nyert a másodosztályú Rayo Vallecano otthonában,  ezzel továbbjutott.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Rayo Vallecano (II.)–Barcelona 1–2 (0–0)
Madrid,
Estadio de Vallecas,zárt kapuk mögött. Vezette:Cuadra
Rayo Vallecano:Dimitrievszki – Hernández Fernández (Advíncula, 84.), Catena Marugán, Szaveljics, Martos (Isi, 84.), Fran García – Martín (M. Suárez, 71.), Montiel (Álvaro García, 57.), Comesana, Qasmi (Antonín, 71.) – Trejo.Vezetőedző:Andoni Iraola
Barcelona:Neto – Mingueza, Araújo, Lenglet, Júnior Firpo (Pedri, 68.) – Riqui Puig (J. Alba, 68.), Busquets, F. de Jong – Trincao (O. Dembélé, 68.), Messi, Griezmann (Braithwaite, 85.).Vezetőedző:Ronald Koeman

Gólszerző:Fran García (63.), ill. Messi (70.), F. de Jong (82.)

A harmadosztályú Cornella elleni nyögvenyelős győzelmet követően az egy osztállyal feljebb futballozó Rayo Vallecano otthonában kellett kivívnia a Barcelonának a továbbjutást a legjobb nyolc közé a Király-kupában.

Az első félidő gól nélkül zárult, bár a 35. percben csak nagyon kevés hiányzott ahhoz, hogy a vendégek megszerezzék a vezetést: Trincao tört be jobb oldalról a tizenhatoson belülre, lövését Dimitrievszki Riqui Puig elé ütötte, aki kapura lőtt, a labda viszont Martoshoz hozzáérve a lécről visszapattant a hazai kapus keze közé.

A fordulást követően a Rayo Vallecano szerzett vezetést: Álvaro García ment el a jobb szélen, majd a tizenhatoson belülre érve kapura lőtt, a labda Netóról Fran García elé pattant, aki közelről nem hibázott. 1–0

A Barcelonát felrázta az ellenfél gólja, magasabb fokozatra kapcsolt, aminek a 70. percben meg is lett az eredménye: Griezmann jó indítást kapott, a kapuhoz érve lekészítette a labdát a jobbról érkező Lionel Messinek, és az argentin a hálóba lőtt. 1–1

A Barca nyomása az egyenlítés után sem csökkent, és ez a hajrában győztes találatot ért. Messi remek meglátással indította a bal oldalon Jordi Albát, aki a tizenhatoson belül érkező Frenkie de Jong elé passzolt, a holland pedig megszerezte a továbbjutást érő gólt. 1–2

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+6. perc VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A Barcelona fordított a Rayo Vallecano ellen és továbbjutott a Király-kupa negyeddöntőjébe!1–2

90+2. perc NAGY HELYZET MARADT KI! Messi kapott kiváló indítást Pedritől, egy csellel elfektette a kapust, elvitte a labdát Fran García mellett is, majd közelről az oldalhálót találta el!

90+1. perc Braithwaite

90. perc Öt perc lesz a ráadás!

90. perc Mário Suárez

85. perc Griezmann számára eddig tartott a mérkőzés, Braithwaite állt be a helyére.

84. perc Újabb két hazai csere: Martos helyén Isi folytatja, Hernández Fernández helyére pedig a perui válogatottal a 2018-as vb-t is megjáró Luis Advíncula érkezik.

81. perc MEGFORDÍTJA A BARCELONA! Messi indította a bal oldalon Jordi Albát, aki a tizenhatoson belül érkező De Jong elé passzolt – a holland pedig a kapuba lőtt!

74. perc Dembelé kapott egy sárga lapot.

71. perc Újabb Rayo-cserék: Martín helyére Mario Suárez, Qasmi helyett pedig Antonín érkezik.

70. perc EGYENLÍT A BARCELONA! Griezmannt ugratták ki egy remek labdával, a francia betört a tizenhatoson belülre, majd a jobbról érkező Messi elé készített, aki a kapuba lőtt! (1–1)

68. perc Hármas csere a Barcánál: Riqui Puiget Jordi Alba, Trincaot Dembelé, Junior Firpót Pedri váltja.

65. perc De Jong talált be a hazai kapuba – lesről!

63. perc GÓÓL! VEZET A RAYO VALLECANO! Álvaro García ment el a jobb szélen, majd tört be a tizenhatoson belülre, lövését Neto Fran García elé ütötte, aki a kapuba lőtt! (1–0)

57. perc Az első csere: Montiel helyén Álvaro García játszik a továbbiakban.

55. perc Trejo buktatta Riqui Puiget, sárga lapot kapot megmozdulásáért.

53. perc Messi kapott szép indítást, a tizenhatoson belülre érve lövéssel próbálkozott, de az jelentősen kapu fölé ment.

49. perc Messi tekert kapura egy szabadrúgást a tizenhatos jobb oldaláról, a labda a keresztlécről az alapvonalon túlra pattant.

46. perc FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc JÖHET A SZÜNET! Véget ért az első félidő!

45+2. perc Comesana kapáslövése a lelátón kötött ki.

45. perc Két perc lesz a ráadás!

42. perc Trincao esett el egy Martossal szembeni párharc során a tizenhatoson belül, a VAR-vizsgálatot követően nem járt tizenegyes a Barcelonának.

35. perc MI MARADT KI! Trincao lövését Dimitrievszki Riqui Puig elé ütötte, aki kapura lőtt, a labda pedig Martoshoz hozzáérve a felső lécről pattant vissza!

32. percGriezmann kapott egy labdát a tizenhatoson belül, de a kapujából jól kimozduló Dimitrievszki lecsapott rá.

25. perc Hazai szabadrúgást követően Comesana fejelt kapura, Neto hárított.

21. perc Látványos cseleket követően Messi vette célba a tizenhatosról a kapu bal oldalát, Dimitrievszki védeni tudott.

19. perc Júnior Firpo beadását követően De Jong a felső lécet találja el.

11. perc Messi ívelt be egy szabadrúgást a tizenhatoson belülre, amit követően Araújo próbálta meg bevenni a kaput, Dimitrievszki szépen hárított.

11. perc Comesana már több apróbb szabálytalanságot elkövetett, ezenek próbál meg véget vetni Cuadra játékvezető egy sárga lappal.

3. perc Trejo játszotta át magát a vendég védőkön, majd lőtt kapu fölé.

1. perc ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A kupa legjobb 16 csapata közé pedig a harmadosztályú Cornella otthonában jutottak be a katalánok, hosszabbítás után, szintén 2–0-s győzelmet követően.

A vendég Barcelona legutóbbi bajnokiján az Elche otthonában győzött 2–0-ra.

A hazaiak a kupa előző fordulójában az élvonalbeli Elchét búcsúztatták 2–0-s győzelemmel.

A hazaiak egy, a Mallorca ellen hazai pályán 3–1-re elveszített másodosztályú bajnokival hangoltak a mai mérkőzésre. A Rayo Vallecano jelenleg negyedik helyen áll a Segunda Divisiónban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat az Rayo Vallecano–FC Barcelona Király-kupa mérkőzés online közvetítésében!