Király-kupa: Messiék fél óra alatt kiütötték a Celta Vigót

2018.01.11. 23:20
Lionel Messi nem egészen egy órát töltött a pályán (Fotó: AFP)
A labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján a Barcelona otthon 5–0-ra kiütötte a Celta Vigót, így 6–1-es összesítéssel továbbjutott.

Az első negyedóra végére eldöntötte a továbbjutás kérdését az idegenben ikszelő Barcelona: Jordi Alba két baloldali beadása után Lionel Messi lőtt kétszer a kapuba (2–0).

Ezzel a duplával az argentin befurakodott a Király-kupa-történelem top 10-ébe, már 46 találatnál jár.

A 26. percben Suárez növelhette volna parádés góllal az előnyt, felpörgette a labdát, de kapu mellé húzta azt.

A harmadik Barca-gólra így sem kellett sokáig várni, Messi parádés labdájára Alba robbant be, és a passzsávot fogó kapus mellett a hálóba lőtt (3–0).

És még mindig csak a 31. percben jártunk, amikor már a negyedik találatot is megszerezte a katalán csapat, Pione Sisto pocsékul hazaadott labdájára Suárez csapott le, ilyenkor pedig már csak egy dolog jöhet (4–0).

Ezt követően visszavett a tempóból a hazai gárda, Piquét Vermaelen váltotta a szünetben, Messi helyére Dembélé érkezett egyórányi játékhoz közeledve, és a 63. percben Iniestának is megköszönte a játékát Ernesto Valverde.

Amikor már úgy tűnt, újabb gól nem esik, jött a 87. percben a kegyelemdöfés, Dembélé szöglete után Rakitic fejelt a kapuba, így 5–0-ra nyert a Barca, és simán továbbment.

A negyeddöntő párosítását pénteken sorsolják ki.