Király-kupa: Malcom elpityeregte magát, a Barca könnyedén továbbjutott

2018.12.05. 23:42
Denis Suárez (jobbra) két gólt ünnepelhette szerda este a Camp Nouban (Fotó: Twitter)
A címvédő FC Barcelona hazai környezetben 4–1-re megverte a harmadosztályú Cultural Leonesát a labdarúgó Király-kupában a legjobb 16 közé jutásért rendezett párharc visszavágóján, így kettős győzelemmel lépett tovább a nyolcaddöntőbe.

A Cillessen – Semedo (Lenglet, 62.), Chumi, Vermaelen, Miranda – Alená, Oriol Busquets (Puig, 55.), Rakitic (Sergio Busquets, a szünetben) – Malcom, Munir, Denis Suárez összeállításban pályára lépő katalánok a 18. percben szerezték meg a vezetést, amikor Munir El Haddadi a tizenhatoson belüli első labdaérintéséből szép gólt tekert a bal felső sarokba (1–0).

Nyolc perccel később a mostani idényben nagyon kevés lehetőséget kapó Denis Suárez lőtt hasonlóan tetszetős találatot (2–0), majd az első félidő végén Malcom fejelt a vendégek kapujába (3–0). Az első három gólban közös, hogy mindegyiket a Barcelona szerda esti csapatkapitánya, Ivan Rakitic készítette elő, akit aztán a szünetben le is cserélt Ernesto Valverde.

A harmadosztályú kis csapat a második félidő elején szépített (3–1), ám a 70. percben a katalánok visszaállították a háromgólos különbséget: a felnőttek között tétmeccsen most debütáló, 19 éves Riqui Puig lágy bokapasszát követően Denis Suárez helyezett a jobb alsó sarokba (4–1).

Az utolsó percekben Malcom térdsérülést szenvedett és könnyek között ballagott le a Camp Nou gyepéről, de azt egyelőre nem tudni, hogy az érző szívű brazil szélső problémái mennyire súlyosak.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

Diego Simeone 400. mérkőzésén az Atlético Madrid kispadján a fővárosi együttes hazai pályán 4–0-ra megverte a negyedosztályú Sant Andreut, így a Barcelonához hasonlóan kettős győzelemmel jutott be a nyolcaddöntőbe.

A madridi visszavágó első félidejében nem esett gól, a szünet után azonban a csereként beálló Thomas Lemar találatával az Atlético megtörte a jeget – a francia szélső minden sorozatot figyelembe véve először volt eredményes a Wanda Metropolitanóban –, és nyolc perc leforgása alatt három gólt is berámolt a vendégek kapujába.

A Villarreal Almería felett aratott 8–0-s(!) sikeréből Toto Ekambi egymaga négy góllal vette ki a részét, ezzel a klub történetének első játékosa lett ebben az évszázadban, aki egy meccsen mesternégyest hintett.

A Sevilla kínkeservesen tudta csak kiejteni a harmadosztályú Vilanovensét. A párharc egyetlen gólját az andalúziai visszavágó második félidejének elején André Silva szerezte, aki a kihagyott tizenegyese után a kipattanóból talált be.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓK
Barcelona–Cultural Leonesa (III.) 4–1
(Munir 18., D. Suárez 26., 70., Malcom 43., ill. Sené 54.)
Továbbjutott: a Barcelona, kettős győzelemmel, 5–1-gyel

Atlético Madrid–Sant Andreu (IV.) 4–0 (Lemar 48., Kalinic 53., Á. Correa 55., Vitolo 81.)
Továbbjutott: az Atlético Madrid, kettős győzelemmel, 5–0-val

Sevilla–Villanovense (III.) 1–0 (André Silva 49.)
Továbbjutott: a Sevilla, 1–0-val

Villarreal–Almería (II.) 8–0 (Ekambi 23., 30., 36., 47., Bacca 45., 83. – a másodikat 11-esből, G. Moreno 67., Raba 89.)
Továbbjutott: a Villarreal, 11–3-mal

Girona–Deportivo Alavés 2–1 (Granell 74., Portu 79., ill. Pedro Alcalá 62. – öngól)
Továbbjutott: a Girona, 4–3-mal

Real Sociedad–Celta Vigo 2–0 (Oyarzabal 10., Januzaj 27.)
Továbbjutott: a Real Sociedad, 3–1-gyel

Valladolid–Mallorca (II.) 2–1 (Plano 49., Verde 88., ill. Prats 48.)
Továbbjutott: a Valladolid, kettős győzelemmel, 4–2-vel

Csütörtök
12.00: Levante–Lugo (II.)
16.15: Real Madrid–Melilla (III.)
18.30: Eibar–Sporting Gijón (II.)
18.30: Huesca–Athletic Bilbao
20.45: Real Betis–Racing Santander (III.)

KEDDI EREDMÉNYEK
Valencia–Ebro (III.) 1–0
(Batshuayi 59.)
Továbbjutott: a Valencia, kettős győzelemmel, 3–1-gyel

Getafe–Córdoba (II.) 5–1 (Portillo 18., Ángel 42. – 11-esből, 78., 80., R. Ibánez 49., ill. Artiles 70.)
Továbbjutott: a Getafe, kettős győzelemmel, 7–2-vel

Rayo Vallecano–Leganés 0–1 (Velázquez 17. – öngól)
Továbbjutott: a Leganés, 3–2-vel

Espanyol–Cádiz (II.) 1–0 (Hernán Pérez 76.)
Továbbjutott: az Espanyol, 2–2-vel, idegenben szerzett góllal