Öt góllal hangolt a Real Madrid a Barcelona elleni rangadóra

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.10.19. 20:50
Hűséges szurkolók (Fotó: AFP)
Az olasz bajnok Inter otthonában megszakadt a Sheriff Tiraspol Bajnokok Ligája-menetelése, a moldovai bajnok két győzelem után először kapott ki a BL főtábláján. A Real Madrid Kijevben fölényes győzelmet aratott a Sahtar Doneck felett, ezzel ugyanúgy hat pontja van, mint a Sheriffnek.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
D-CSOPORT
Sahtar Doneck (ukrán)–Real Madrid (spanyol) 0–5 (0–1)
Kijev,
Olimpiai Stadion. Vezette: Sz. Jovanovics (szerb)
Sahtar:
Trubin – Dodo, Marlon Santos, Krivcov, Ismaily (Kornyijenko, 74.) – Maycon, Alan Patrick (Sztepanenko, 79.) – Tete (Marlos, a szünetben), Pedrinho, M. Szolomon – Fernando Pedro (Mudri, 74.). Vezetőedző: Roberto De Zerbi
Real Madrid:
Courtois – L. Vázquez, Militao (Vallejo, 87.), Alaba, F. Mendy (Marcelo, 69.) – Modric (Camavinga, 78.), Casemiro, Kroos (F. Valverde, 78.) – Rodrygo (Asensio, 78.), Benzema, Vinicius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző:
Krivcov (37. – öngól), Vinícius Júnior (51., 56.), Rodrygo (64.), Benzema (90+1.)

A csoport másik mérkőzésén
Internazionale (olasz)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 3–1
(Dzeko 35., Ar. Vidal 58., De Vrij 67., ill. S. Thill 53.)

A Sahtar Doneck és a Real Madrid egy év után találkozott újra egymással, és a BL előző idényében mind a két mérkőzésüket nagy meglepetésre az ukránok nyerték. Akik ebben a kiírásban még gólt sem rúgtak eddig a mérkőzésig: előbb váratlan vereséget szenvedtek a Sherifftől, majd Ukrajnában az Internazionale elleni döntetlenre végeztek. A Real Madrid nyerni tudott Milánóban, de a Seriff előtt a spanyolok is fejet hajtottak, most azonban mellettük szólt, hogy a Sahtar az ismert okok miatt ezúttal sem játszhatott Doneckben, most Kijevben volt házigazda.

Jobban kezdett a 19 nap után újra pályára lépő Real, de Karim Benzema, Toni Kroos és Vinícius Júnior középtávoli lövéseit is védte a hazai kapus, Anatolij Trubin. Vinícius Júnior egyébként nem győzte ölelgetni a kezdés előtt az ellenfél braziljait, és nem is végzett a kezdő sípszóra, ugyanis nem kevesebb, mint nyolc brazil kezdett a Sahtarban, hárman a kispadra szorultak...

Összesen 12 brazil kezdett Kijevben, nem európai nemzetiségűek közül a BL-ben egyszerre még soha nem léptek pályára ennyien egyazon mérkőzésen!

Egy góllal vezetett a szünetben a Real, megannyi elrontott lövés után egy Lucas Vázquez-beadást az ukrán csapatkapitány, Szerhij Krivcov a saját kapujába „mentett” Benzema elől. A gól után a francia csatár és Vinícius Júnior is kihagyott egy ziccert, így esélyt kapott a fordításra a Sahtar.

Amellyel látványosan nem élt, Vinícius Júnior gyorsan duplázott, majd adott egy gólpasszt Rodrygónak, és ezzel eldőlt minden fontos kérdés. Hajtottak a hazaiak szépítésért, beállt a Realba a 100. BL-mérkőzésén futballozó Marcelo, majd Federico Valverde, Eduardo Camavinga és Marco Asensio is pályára lépett.

Carlo Ancelotti a végére beküldte Jesús Vallejót is, aki első játékperceit kapta mesterétől ebben az idényben, a ráadásban Karim Benzema újabb lépést tett az Aranylabda felé – jöhet a Realnak a Barcelona elleni rangadó, a Sahtar pedig nehéz helyzetbe került a továbbjutást illetően. 0–5

Fotó: AFP
Fotó: AFP

INTER–SHERIFF 3–1

Hiába rohamozta elszántan az Inter Milánóban a Sheriff Tiraspol kapuját az első félidőben, és vette célba 45 perc alatt 14 alkalommal is Dumitru Celeadnic kapuját, közel egyórányi játék után még hihettek a moldovai bajnok szurkolói a BL-menetelés folytatásában. Az Inter ugyanis nagy fölénye ellenére Edin Dzeko révén csak egy gólt szerzett a fordulás előtt, és az 53. percben Sébastien Thill góljával egyenlített az olasz bajnok ellen a BL-újonc. A luxemburgi elképesztő távoli szabadrúgásgóllal talált be a 400. Inter-meccsén védő Samir Handanovic kapujába.

A Sheriff azonban csak öt percig örülhetett, a Dzekónak korábban gólpasszt adó Arturo Vidal visszakapta a kölcsönt a bosnyáktól, akinek az előkészítése után visszaállította az egygólos hazai előnyt. A 67. percben Marcelo Brozovic szöglete után Denzel Dumfries fejelte le a labdát Stefan de Vrij elé, aki 3–1-re alakította az állást. A hajrában is inkább az Inter nyomott, Lautaro Martínez révén a keresztlécet is eltalálta, de az állás nem változott.

Az Inter a győzelmével két pontra megközelítette a Sheriffet, és ha Moldovában is nyer, meg is előzheti.

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Sheriff Tiraspol3215–4+16
2. Real Madrid3217–2+56
3. Internazionale31113–2+14
4. Sahtar Doneck3120–7–71

A Real 999 gólt lőtt eleddig a BEK-ben/BL-ben.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc
Mudrik levétele pocsék, de ballal lőhet az ötös bal sarka elől... éppen Courtois-ba!

90+1. PERC ITT AZ ÖTÖDIK, KARIM BENZEMA IS BETALÁL, jobbal a kapu közepébe lő nyolc méterről, középről, Asensio gyönyörű és pontos jobb oldali beadása után. 0–5!

89. perc Az 50. európai kupamérkőzését vívó Vázquez ad jobbról középre, de ment a bal sarok előtt Marlon.

87. perc Jesús Vallejo be, Militao le.

83. perc Vinícius jobbról Benzemát keresi a passzal, de közbelép Marlon.

79. perc Vinícius távolról a jobb sarok mellő lő. Alan le, Tarasz Sztepanenko be, motorcsere.

Ancelotti ötödik meccsét is megnyeri a Sahtar ellen.

78. perc Federico Valverde (Kroost váltva), Eduardo Camavinga (Modric) és Marco Asensio (Rodrygo) is pályára lép.

74. perc Fernando le, Mihajlo Mudrik be, Viktor Kornyijenko Ismailyt váltja.

Vinícius: 11 mérkőzés az idényben, 7 góllal és 5 gólpasszal.

70. perc Benzema az ötös jobb sarka elől jobbal a remekül kilépő kapusba lő.

69. perc Marcelo 100. BL-meccse ez, Mendyt váltja. Újabb brazil.

68. perc Marlos emel Fernando elé, aki ballal kapura kanalazza a labdát légies mozdulattal az ötös bal sarkáról, estében, de véd balra vetődve Courtois, Marlosé a kipattanó, ballal 10-ről kapura lő, véd a jobb alsó előtt a belga kapus!

67. perc Azért nem minden papsajt, Vinícius jobbal 23-ról, kissé jobbról a léc fölé lő.

A hazai brazilok vannak többen, a vendégek braziljai jobbak.

64. PERC EZ IGEN, Benzema balra dobja Viníciusnak, aki balról ballal laposan középre ad, RODRYGO ballal tízről, kissé balról a jobb felső sarokba lő. 0–4!

72. perc Pedrinho középről ballal a bal alsó mellé talál, jó 21 méterről.

69. perc Alan lő jobbal 23-ról kapura, Militao eléfejelt labdájából, Militao ment fejjel az ötösön. Most már jó helyre.

Benzamáé a gólpassz!

56. PERC EZ ALIGHANEM ELDŐLT, VINÍCIUS JÚNIOR KICSELEZ NÉGY-ÖT EMBERT, majd ballal az ötös bal sarka elől felvarrja a labdát a rövid felső sarokba. 0–3!

55. perc Fernando bedob egy visszahúzós cselt, az ötös bal sarka elől ballal kapura lő a bevetődő honfitárs lába között, de Courtois balra vetődve elkapja a labdát.

Dodo sem állt éppen a helyzet magaslatán.

51. PERC NULLA KETTŐ, Benzema szerez labdát egy bedobás után a bal szélen, megtáncoltatja Krivcovot, középre passzol, a 16-os elől Modric pazar labdát ad VINÍCIUS JÚNIORNAK, aki az ötös elől jobbal a jobb felső sarokba emeli a labdát. 0–2!

Ápolás, Marcelo és Asensio melegít.

46. perc Marcos Antonio odalép kegyetlenül Casemiro bokájára, sárga lap. Az első sahtaros sárga ebben a csoportkörben.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Marlos
be, Tété le, Szolomont pedig Marcos Antonio váltja a hazaiaknál. Szélsőcserék.

E párharc legjobb góllövői
Cristiano Ronaldo 5
Alex Teixeira 2
Manor Szolomon 2
Dentinho 2
Luka Modric 2

A legtöbb győzelem idegenben a BL-ben: Real és Bayern, 61-61.

De: egyszer lőttek kapura a hazaiak, 15-ször a Real!

56 százalékban a Realnál a labda, 92 százalékos pontossággal passzolva. A hazaiak ezen mutatója 88 százalék.

Forrás: Weltfussball

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Modric passza után Rodrygo ballal 17-ről egy védőbe lő.

41. perc Itt a harmadik, de Kroos jobb oldali szöglete után Benzema jobbal 17-ről, középről hiába lő kapásból kapura, nagy erővel, véd a balra vetődő Trubin.

39. perc Két helyzet, előbb Benzema találja el pocsékul a labdát a kaputól tíz méterre, majd Vinícius jobbal 17-ről, kissé jobbról nem sokkal lő a léc fölé.

37. PERC DERÜLT ÉGBŐL AZ ÖNGÓL, SZERHIJ KRIVCOV! Vázquez jobb oldali beadását Benzema elől a hazai csapatkapitány becsúszva, ballal a kapu közepébe emeli, az ötös előtt álló kapusa fölött. 16 méterről, kissé jobbról: 0–1!

34. perc
Szolomon balról jövő beadását elméri középen Pedrinho, Kroos csodálkozik, hogy övé a labda, aztán megindul vele. Passzát Modric jobbal 24-ről kapura szúrja, Marlon fejjel ment a 16-os előtt!

33. perc
Benzema ballal 22-ről, picikét jobbról a léc fölé lő, előtte Vázquez beadását Kroos jobbal 21-ről, középről feladta a kapusnak.

28. perc A sokadik rossz hazai passz után De Zerbi kap idegösszeomlást a kispad előtt, szerencsére csak a sálján tölti ki a mérgét.

És korábban csak a Juventus és a Bayern München verte meg sorozatban háromszor is a Realt.

Legutóbb a Sahtar ugyebár oda-vissza verte a Realt, a csoportkörben ez a csúfság előtte csak négyszer fordult elő a madridiakkal!

Érdekes, a Real-kispadon feleannyi az ukrán, mint a hazai kezdőben.

23. perc DE NAGY MENTÉS,
Szolomon passzol a balon Ismailyhoz, aki ballal középre ad, a gólra éhes Tete elől ment a kapu torkában Mendy. De les.

19. perc Mendy bal oldali, ballábas beadását megszerzi harcosan középen Casemiro, de jobbal hétről Ismailyba lő.

BL: pályán Gulácsiék, a Liverpool, a PSG – ÉLŐ eredménykövető!

16. perc Courtois majdnem ráfázik, de rossz a kirúgás után Szolomon labdakezelése, a 16-os előtt álló kapus így el tudja rúgni a labdát. Ha jól leveszi az izraeli légiós...

15. perc Vinícius középtávoli lövése nagyon rossz, Ancelotti sarkon fordul, és leül mérgében a kispadra. Majdnem, mert nagy a hideg. Plusz 1 Celsius-fok.

13. perc Vázquez jó beadása, egy szép támadás végén Benzemához tart, de Dodo elfejeli a labdát, majd ő ment a bal sarok előtt Kroos kornere és Benzema hétméteres fejese után.

9. perc Pedrinho kidobja jobbra a labdát Tetének, a jobblábas beadás a kapu tetején landol.

7. perc Kroos lövését is Vinícius készítette elő, most maga próbálkozik, négy védő közül jobbal 16-ról, kissé balról laposan a bal alsóba lőne, de Trubin odaér a labdára egy villámgyors vetődéssel.

Pjatov 101-szeres válogatott, de már 37 éves.

Hogy ki volt ő? Ő.

Aki 20 éves, 199 centiméter magas. Az új Sovkovszkij.

4. perc
Kroos lő jobbal a jobb alsó felé 22-ról, de vetődve odaér a rutinos Pjatovot a kispadra szorító Trubin.

3. perc Benzema nem sokkal lő a bal alsó mellé 17-ről, középről, ballal, Vinícius passza után.

Vinícius nem végzett a kezdő sípszóra, ugyanis nem kevesebb, mint nyolc brazil kezdett a Sahtarban, hárman a kispadra szorultak. És Marlos ukrán-brazil már.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Vinícius nem győzi üdvözölni honfitársait...

A hazaiak narancssárga mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Biztosak lehetünk benne, hogy meg kell szenvednie a három pontért a Madridnak, ám a spanyolok bízhatnak Karim Benzemában, aki élete formájában futballozik, mostanra ő is esélyes lett a France Football Aranylabdájára. „Gyerekkorom óta az Aranylabda megnyeréséről álmodozom – idézte a Marca Karim Benzemát. – A két példaképem, Ronaldo Nazário és Zinédine Zidane is a Real Madridban játszott, és kiérdemelték az elismerést. Most én is itt vagyok, és úgy érzem, nem vagyok távol tőle.”

Van mit kijavítania a sorozat rekordgyőztesének, ki ne emlékezne rá, hogy az előző fordulóban világraszóló szenzációt ért el a BL-csoportkörébe először bejutó Sheriff Tiraspol azzal, hogy 2–1-re győzni tudott a Santiago Bernabéu Stadionban. Nem lesz könnyű dolga a Carlo Ancelotti edzette Realnak, hiszen az előző kiírásban is egy csoportban szerepelt a Sahtarral, akkor meglepetésre Madridban 3–2-re, Kijevben pedig 2–0-ra győzött az ukrán csapat.

ALAPOSAN RÁPIHENHETETT a Real Madrid a Sahtar Doneck elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre. A spanyol sztárklub 19 nappal ezelőtt lépett pályára legutóbb, akkor az Espanyol vendégeként kikapott 2–1-re, majd következett a világbajnoki selejtezők miatti szünet, a múlt hétvégén pedig a dél-amerikai vb-selejtezőkön pályára lépő játékosok kései visszaérkezése miatt elhalasztották az Athletic Bilbao elleni bajnokit.

A Sahtar Doneck és a Real Madrid egy év után találkozik ismét. Tavaly az ukránok a csoportkör egyik legnagyobb meglepetését szolgáltatták azzal, hogy kétszer is megverték a „királyi gárdát”. A doneckiek az első körben váratlan vereséget szenvedtek, az újonc Sherifftől kaptak ki, ám az Internazionale elleni döntetlennel szépíteni tudtak. A Real Madrid minden sorozatot figyelembe véve három mérkőzés óta nyeretlen (0–1–2). Az első fordulóban három ponttal távozott az Intertől, legutóbb viszont kínos vereséget szenvedett el a Sherifftől odahaza.
Sahtar Doneck–Real Madrid 2015–2016 (BL-csoportkör): 3–4, 0–4, 2020–2021 (BL-csoportkör): 2–0, 3–2

@thibautcourtois
@atezaincoach#UCLpic.twitter.com/hQmqa2hXAN

Egy kis örökmérleg: 4 mérkőzés, 2-2 sikerrel, 10 spanyol és 8 ukrán góllal.

JÖTTEK-MENTEK! Nincsenek ilyenek

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Konopljanka, Matvienko, Júnior Moraes és Lassina Traoré sérült, a vendégektől Luka Jovics, Daniel Carvajal, Eden Hazard, Isco, Bale és Dani Ceballos maródi.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SAHTAR–REAL MADRID LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!