Nemzetisport.hu nyomtatott 2006.11.18 22:05 Frissítve: 2023.01.23 15:36

A Real győzelemmel tisztelgett „Pancho” emléke előtt

A Puskás Ferencért is játszó Real Madrid 3-1-re győzött a vendég Racing santander ellen a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Primera División) 11. fordulójában. A Bernabeu-stadion közönsége és a két csapat játékosai a mérkőzés előtt tisztelegtek a klub történetének egyik legnagyobb játékosa, a pénteken reggel elhunyt Puskás Ferenc emléke előtt.

Sergio Ramos jóvoltából jutott vezetéshez a Real Madrid

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A tabella harmadik helyén álló Real Madrid – amely a Casillas – Sergio Ramos, Helguera, Cannavaro (Salgado, 74'), Roberto Carlos – Diarra, Emerson, Raúl, Guti, Reyes (Robinho, 67') – Van Nistelrooy összeállításban szerepelt ezen a találkozón – már a negyedik percben megszerezte a vezetést Sergio Ramos révén (1-0), majd Raúl talált a hálóba, de a játékvezető, Lizondo Cortés les miatt nem adta meg a gólt.

A folytatásban alább hagyott a Real Madrid kezdeti hatalmas lendülete, és az első félidőben már nem is változott az eredmény.

A szünetben a blancók feltehetőleg azon morfondírozhattak, hogy ezen a napon azért illene sokkal többet kiadniuk magukból, ezért a második félidőben rákapcsoltak.

Fölényük az 58. percben érett újabb góllá, amikor Emerson passzát a balösszekötő helyén nagy lendülettel érkező Jose Antonio Reyes jobb belsővel azonnal a rövid sarokba lőtte (2-0).

MEGEMLÉKEZÉS A BERNABEU-STADIONBAN

PUSKÁSNAK AJÁNLOTTÁK…

A Real Madrid labdarúgócsapata az Aranycsapat pénteken elhunyt legendájának, Puskás Ferencnek ajánlotta a Racing Santander ellen szombaton 3-1-re megnyert bajnokit. Raúl Gonzalez, a madridiak csapatkapitánya a lefújás után azt mondta, hogy a Real játékosai már a mérkőzés előtt eldöntötték: a santanderiek ellen Puskás emlékéért is játszanak majd és a sikert az Aranycsapat fantasztikus futballistájának ajánlják. Puskás Ferenc 1958 és 67 között volt a Real Madrid játékosa. A spanyol klubbal hatszor bajnok, kétszer Király Kupa-, háromszor BEK-győztes volt.
A harmadik Real-gólra 12 percet kellett várni, ekkor mintaszerű támadás végén Ruud van Nistelrooy jobbról érkező beadását Mahamadou Diarra előbb még a kapusba vágta, másodszorra viszont már a hálóba kotorta. A 26 millió euróért igazolt középpályásnak ez volt a második gólja a királyi gárdában (3-0).

Nem volt még vége, de a több tízezer madridi néző bánatára nem a kedvencek szereztek újabb gólt, hanem az argentin Ezequiel Garay, aki a 75. percben szabadrúgásból, 19 méterről fantasztikusan tekerte be a labdát Iker Casillas kapujának bal felső sarkába (3-1).

A hajrában Nikola Zigicsnek akadt még egy remek lövése, amelynél Casillasnak nagy bravúrra volt szüksége, de az eredmény végül is nem változott.

Változott viszont a létszám a kiráyi gárdánál, miután Gutinak egy durva szabálytalanság után azonnal felmutatta a piros lapot a bíró.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

11. FORDULÓ:
  • Real Madrid–Racign Santander 3-1 (Sergio Ramos 4., Reyes 58., Diarra 70., ill. Garay 75.)
  • Sevilla–Valencia 3-0 (Escudé 19., Luis Fabiano 55., Kanouté 71.; kiállítva: Silva 17. – Valencia)

Spanyol labdarúgás nemzetisport.hu

Jules Koundé öngólja után izgalmas volt a hajrá, de a katalánok begyűjtötték a három pontot Sevillában.

2023.01.29 20:43:02

A brazil szélső egymaga mesterhármast lőhetett volna, de Alex Remiro pazar napot fogott ki.

2023.01.27 23:23:53

Tovább folytatódott a gránátvörös-kékek győzelmi sorozata.

2023.01.26 20:44:31

Ismét hátrányba került az Ancelotti-csapat, de segítettek a cserék: a legjobb négy között a hazai kupában a Real.

2023.01.25 20:46:02

A tartalékos Sociedad emberhátrányban sem adta fel, és két óriási helyzete is volt a második félidőben.