Nemzetisport.hu nyomtatott 2006.11.04 23:55 Frissítve: 2023.01.23 22:55

A második Barcelona- döntetlen a héten

Második döntetlenjét érte el a héten az FC Barcelona labdarúgó-csapata, miután a Chelsea elleni BL-meccs után a Deportivo La Coruna otthonában is „ikszelt”. Ronaldinho büntetőből szerzett vezetést, az egyenlítő gólt Juan Rodriguez szerezte.

Ronaldinho büntetőből szerzett vezetést
Reuters
Több helyen megváltozott a hétközi, Chelsea elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen szerepelt Barcelona kezdőcsapata, de ezeket a változtatásokat a kényszer szülte: Xavi és Gudjohnsen sem léphetett pályára sérülés, Puyol pedig családi gyász miatt, Thuram, Iniesta és Saviola voltak a helyettesek. Rajtuk kívül Edmilson került be, ő Mottát váltotta.

9. FORDULÓ

Levante-Real Sociedad 2-0 (Meyong 39., Courtois 87.)

Mallorca-Atletico Madrid 0-0

Deportivo La Coruna-Barcelona 1-1 (Juan Rodriguez 72. ill. Ronaldinho 40.-11-es)
Jóval többet birtokolta a labdát az első húsz percben a Barcelona, de ez ziccerben nem nyilvánult meg. A másik oldalon a galíciaiak főleg Arizmendi révén veszélyeztettek, de igazán nagy helyzetük nekik sem volt.

A 39. percben némileg váratlanul büntetőhöz jutott a Barcelona, miután Saviolát buktatta Juanma. A büntetőnek a nem sokkal korábban durva belépőjéért sárga lapot kapó Ronaldinho futott neki, és magabiztosan a bal sarokba helyezett.

Három perccel később egyenlítési lehetőség nyílt a Depor előtt, Lopo szöglet utáni fejese alig kerülte el a bal felső sarkot. Helyzetre helyzet volt a válasz, Saviola lövéssel is centikkel ment csak mellé.

A második félidőben negyedóra után Sergio szabadrúgása okozott veszélyt Valdes kapujára, majd szinte az ellentámadásból Iniesta cselezte át magát a védelmen, de Dudu Aouaté, az izraeli kapus bátor kivetődéssel mentett előle.

Nem sokkal később kis híján a Barca kapujába került a labda, hatalmas tömegjelenet végén végül Valdes halászta ki.

A 72. percben a másik oldalon is megítélt egy tizenegyest Luis Medina Cantalejo játékvezető: a kiugró Verdu már kapura pöccintette a labdát, amikor Edmilson mellett a földre került. A büntetőt Estoyanoff végezte el, a bal sarokra tartó lövést Valdes bravúrral védte, de a kipattanót Juan Rodriguez berúgta. A katalán kapus még ebbe is beleért, de hárítania már nem sikerült.

A 82. percben Christian akár már a vezetést is átvehette volna a Depornak, ám Zambrotta mellől leadott közeli fejese a jobb sarok mellé szállt.

Továbbra is szenved az edzőváltáson átesett Real Sociedad. A Miguel Angel Lotina által irányított együttes az újonc Levante otthonában lépett pályára, és kétgólos vereséget szenvedett. Az Atletico Madrid Mallorcáról távozhatott ponttal.

Spanyol labdarúgás nemzetisport.hu

Jules Koundé öngólja után izgalmas volt a hajrá, de a katalánok begyűjtötték a három pontot Sevillában.

2023.01.29 20:43:02

A brazil szélső egymaga mesterhármast lőhetett volna, de Alex Remiro pazar napot fogott ki.

2023.01.27 23:23:53

Tovább folytatódott a gránátvörös-kékek győzelmi sorozata.

2023.01.26 20:44:31

Ismét hátrányba került az Ancelotti-csapat, de segítettek a cserék: a legjobb négy között a hazai kupában a Real.

2023.01.25 20:46:02

A tartalékos Sociedad emberhátrányban sem adta fel, és két óriási helyzete is volt a második félidőben.