Röplabda: sima békéscsabai siker a Challenge-kupában

2020.01.23. 21:41
Magabiztos, háromjátszmás győzelmet aratott a Swietelsky-Békéscsaba a női röplabda Challenge-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, a szlovén Calcit Kamnik otthonában.

RÖPLABDA, NŐI CHALLENGE-KUPA, NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS:
CALCIT KAMNIK (szlovén) – SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RSE 0:3 (–14, –19, –23)
Kamnik, 100 néző. V: Botezatu (román), Andersen (dán)
KAMNIK: P. Marusic, Charuk 7, S. Marusic, Vovk 3, Kaker 1, BRULEC KOSTIC 13. Csere: Janezic (liberó), Mihevc 3, Zatkovic 4, Kotnik 1, Jerala 1. Edző: Gregor Rozman
BÉKÉSCSABA: Grbic 4, KLARIC 15, PEKÁRIK 6, Collar 9, Jerkov 9, BODNÁR 8. Csere: Molcsányi (liberó), Fábián, Szedmák. Edző: Vasja Samec Lipicer
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 0:6, 4:13, 6:17, 9:20, 11:21, 14:23. 2. játszma: 4:1, 5:6, 9:8, 10:14, 17:17, 18:21, 19:24. 3. játszma: 2:4, 5:9, 6:11, 9:16, 16:18, 20:20, 23:21
Gregor Rozman:
– Nagyon sok hibával kezdtük a mérkőzést. Nem tudtunk elég jól felkészülni a Békéscsaba játékából. A második szettet már jobban kezdtük, sikerült megtalálni az egyensúlyt. Az utolsó etapban kicseréltem néhány játékosomat, itt játszott a csapatom a legjobban, így sajnálom, hogy nem tudtunk legalább egy szettet elrabolni a Békéscsabától.
Vasja Samec Lipicer: – Az első két szettet szépen és stabilan kontrolláltuk, a harmadik játékrészben magunkra engedtük ellenfelünket. Decemberben elkezdtünk egy új típusú munkát, amely még nem érett be teljesen, de jó úton haladunk.
A visszavágót február 6-án játsszák Békéscsabán.