Röplabda NB I: nagyon szoros első szett után nyert a Kaposvár

2017.11.05. 19:26
Négy férfi és egy női mérkőzés szerepelt a röplabda NB I vasárnapi programjában, és egyik helyszínen sem született meglepetés. Az uraknál a bajnok kaposvári együttes megizzadt a Pécs otthonában, de így sem maradt el a 3:0 arányú vendégsiker. A baranyaiak nagyszerűen támadtak, de a végén rendre felülkerekedett a nagyobb tapasztalat. A Kecskemét a várakozásoknak megfelelően behúzta a Sümeg elleni hazai találkozót, a MÁV Előre pedig úgy nyert négy szettben a Debrecen ellen, hogy mindössze 63 perces volt az összecsapás. A Szolnok fontos pontokkal gazdagodott a Dunaferr ellen. A hölgyeknél a Fatum-Nyíregyháza nem hibázott a TFSE otthonában.

RÖPLABDA NB I
FÉRFIAK

PTE PEAC–Fino Kaposvár 0:3 (–27, –20, –21)
Pécs, 100
néző. V: Farkas L., Éri.
Pécs: Dolgos 1, Fodor 4, Turcsics 2, Salazar 19, dr. Horváth 18, Várhalmi 4. Csere: Kaszás (liberó), Pordán, Portik, Pólics 2. Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán.
Kaposvár: Horváth K. 14, Vajda 9, Keen 2, Nikolov 13, Nagy J. 9, Kalmár 8. Csere: Pápai (liberó), Szabó Barna. Vezetőedző: Demeter György.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 13:16, 19:21. II. játszma: 6:8, 13:16, 17:21. III. játszma: 8:5, 16:13, 19:21.
Gyöngyösi Zoltán:
– Ma a vereség ellenére kitűnőre vizsgázott a csapatom, a küzdőszellemmel és a mutatott játékkal is elégedett lehetek. Centereinkre rájár a rúd, így két junior játszott ezen a poszton, és hozták, ami elvárható. Dolgos jól irányított, Kaszásnak bravúr védekezései voltak, Horváth Balázs és Salazar pedig ponterősen játszottak, így tudtunk ilyen pontarányt elérni a nálunk jóval fajsúlyosabb kaposvári csapat ellen. Egyetlen hiányérzetem, hogy az első szettet a több játszmalabda ellenére sem tudtuk megnyerni. Jövő héten dupla fordulónk lesz, egy nagyon fontos mérkőzéssel, amihez a mai teljesítményünk kellő önbizalmat adhat.
Demeter György: – A fegyelmezetten játszó és igen jól támadó Pécs ellen meg kellett küzdenünk a győzelemért. A folytatásban javulnunk kell nyitásban és védekezésben.
FÉRFIAK

Pécs, 100

Szolnoki Röplabda Akadémia–Dunaferr 3:0 (23, 11, 21)
Szolnok, 100
néző. V: Bátkai-Katona, Halász.
Szolnok: Guzmics, Szabó P. 9, Varga Z., Gönczi 12, Fülöp 6, Kholmann 8. Csere: Farkas R. (liberó), Tamasi 2, Boa 4. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
Dunaferr: Laczi 1, Tomanóczy B. 5, Hatvany Zs., Bohnicsek 6, Flachner K. 1, Iván B. 1. Csere: Hartyányi, Tajti (liberók), Kiss M. 1, Matyiák 3. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Gulyás Ferenc:
– Nagyon akartak a fiúk ezen a fontos mérkőzésen, és mindenki hozta a tőle telhetőt. Gratulálok a csapatnak, mindenkin látszott a győzni akarás. A győzelemhez stabil nyitásfogadás és nyitás párosult. Készülünk tovább, a Pénzügyőr ellen is szeretnénk jól teljesíteni.
Tomanóczy Tibor: – A gyenge ütőteljesítmény rányomta a bélyegét a mai teljesítményre. Kulcsjátékosaink ezúttal nem a legjobb napot fogták ki, így csak két szettben tudtuk tartani a házigazdát.

HÉP-Kecskeméti RC–Sümeg 3:0 (21, 14, 14)
Kecskemét, 150
néző. V: Suba, Jámbor.
Kecskemét: Leiner 3, Török R. 1, Krupánszki 15, Szabó M. 9, Kovács Z. 13, Dávid Z. 5. Csere: Deák (liberó), Kunert 6, Pesti 7. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.
Sümeg: Németh Z. 4, Óhidi 1, Erki 10, Kaposi 10, Nagy P. 5, Balla Sz. 1. Csere: Sárközi (liberó), Csike, Péter B., Illés T. 1. Vezetőedző: Tamás Zoltán.
Sasa Nedeljkovic: – Egy picit hullámzó volt a játékunk az elején, majd aztán kiegyenesedtünk, és hoztuk a szetteket. Szerdán a szezon második rangadója vár ránk, az elkövetkező napok arról fognak szólni, hogy hangolódunk testben és lélekben is a megmérettetésre. Fontos négy-öt hét vár ránk, ennek első állomásán természetesen nem lehet más a célunk, csak a győzelem
Tamás Zoltán: – Németh Zoltán visszatérésével stabilizálódott a nyitásfogadásunk, és érdekes módon a legjobban szerváló csapat ellen fogadtunk a legjobban eddig ebben az idényben. Összességében elégedett vagyok, kihoztuk a mérkőzésből a maximumot.

Székesfehérvári MÁV Előre SC–DEAC 3:1 (14, –22, 12, 6)
Székesfehérvár, 100
néző. V: Kiss Z., Szabó Zs.
MÁV: Damsits 3, Tóth A. 2, Balogh P. 3, Stefanovics 19, Németh Zs. 18, Neukum 13. Csere: Nagy Á., Takács M. (liberók), Sziládi, Szőke, Náhol. Vezetőedző: Németh Ödön.
DEAC: Nagy A. 3, Pallós 3, Szikszai 2, Remete 5, Ötvös 4, Kusznyér 6. Csere: Bakács 1. Vezetőedző: Fodor Antal.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:11, 21:11. II. játszma: 3:8, 14:16, 20:21. III. játszma: 8:1, 16:5, 21:7. IV. játszma: 8:1, 16:3, 21:5.
Németh Ödön: –
A második játszmában történtektől eltekintve, nem forgott veszélyben a mai győzelmünk. Fontos pontokat szereztünk.
Fodor Antal: – Tartalékosan utaztunk el Székesfehérvárra, és a második játszma után fejben elfáradtunk. Ellenfelünk nagy akarattal, erőtől duzzadó játékkal őrölt fel minket. Gratulálok nekik. Jelenlegi helyzetünkben a szettgyőzelem is sikernek számít. Bízunk az eredményesebb folytatásban.

NŐK
TFSE–Fatum Nyíregyháza 0:3 (–11, –11, –17)
Budapest, 100
néző. V: Ujházi, Gyulai.
TFSE: Németh J. 1, Csengeri 7, Czakó, Poór 3, Zemerka-Édes 6, Villám Cs. 2. Csere: Dobrovits, Horváth R. (liberók), Verebes, Kolada, Balabás 2. Vezetőedző: Molnár István.
Nyíregyháza: Kotormán 6, Matics 9, Vacsi 7, Villám L. 11, Fernandez 10, Kalicsanyin 10. Csere: I. Francesco, Tóth F. (liberók), Kundrák 1, Kalotai 1. Vezetőedző: Horváth András.
Molnár István: – Jelenleg nem azonos játékerőt képvisel a két csapat. Együttesemmel haladunk egy úton, sok biztató elemet láttam, de még sokat kell dolgoznunk.
Horváth András: – Amiért jöttünk, megszereztük. Már készülünk a csütörtöki, Kaposvár elleni mérkőzésre.