Női röpi Extraliga: alapszakasz-1. lett a Nyíregyháza

2021.02.07. 21:15
Nyert és alapszakaszgyőztes a Nyíregyháza (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)
Az éllovas Nyíregyháza három sima szettben győzött a vendég DVTK ellen a női röplabda Extraliga vasárnapi mérkőzésén, ezzel megnyerte az alapszakaszt – írja az MTI.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
ALAPSZAKASZ

FATUM-NYÍREGYHÁZA
–DVTK 3:0 (18, 14, 16)
Nyíregyháza, zárt kapuk mögött. Vezette:Bátkai-Katona Á., Halász T.
NYÍREGYHÁZA:PINTÉR A.10,S. Najdic2,Radosová4,N. ORTIZ11,LACOMBE ZS.16,Vaszileva7. Csere:Tóth F., Tóth D. (liberók), Klaric9,Lászlop3,Fuchs, G. Francesco. Edző:Németh Szabolcs
DVTK:Kuntura2,Pene7,Kiss E.3,Beddingfield5,Horton3,Szajkó2. Csere:Kundrák, Dömsödi (liberók), Kovács E.1,Mészáros Zs., Egri4,Tóth R. Edző:Toma Sándor
Az eredmény alakulása. 1. játszma:4:1, 9:3, 10:6, 15:11, 18:13, 21:13.2. játszma:2:5, 5:8, 9:9, 13:9, 16:12, 20:14.3. játszma:2:0, 4:2, 5:4, 9:7, 10:11, 15:12, 20:15
Németh Szabolcs:– Örülök az eredménynek és elégedett vagyok csapatom játékával, csak a mérkőzés középső szakaszában tapasztalt bizonytalanságok miatt van hiányérzetem. Ezeket a hibákat a rájátszásban nem engedhetjük meg magunknak, mert az alapszakasz megnyerése csak részsiker. Visszajelzést kaptunk, hogy az idénnyel kapcsolatos céljaink reálisak és ha ezen az úton haladunk tovább, akkor révbe érhetünk.
Toma Sándor:– Bajnokesélyeshez méltón játszott a Nyíregyháza. Akadtak periódusok, amikor mi is jók voltunk. A harmadik szettben mindkét csapatban lehetőséget kaptak a fiatalok, a mi játékosaink éltek is a lehetőséggel, de tovább kell még dolgoznunk.

Az élcsoport: 1. Fatum Nyíregyháza 39 pont, 2. Swietelsky-BRSE 34, 3. 1. MCM-Diamant Kaposvár 27, 4. Vasas Óbuda 24