Női röpi Challenge-kupa: győzött, de így is kiesett a Békéscsaba

R. E. B.R. E. B.
2020.03.03. 18:32
A Békéscsaba idegenben, döntő szettben legyőzte az Olympiakosz Pireuszt a női röplabda Challenge-kupa negyeddöntőjében, ám így is kiesett.

Nem mondhatnánk, hogy a vérmes hazai közönség fogta meg a Békéscsabát a női röplabda Challenge-kupa negyeddöntőjének visszavágóján Görögországban. Az Olympiakosz Pireusz csarnokában egyesével lehetett megszámolni a nézőket, a sorozat 2018-as győztesére cseppet sem volt kíváncsi saját közönsége.

Pedig ha lettek volna szurkolók, nagyjából az első perctől bekészülhettek volna a görögtüzekkel, hiszen a hazai együttes sokkal-sokkal jobb volt, mint az előző idényben a CEV-kupában négyig menetelő ellenfele.

A csabaiak játékáról mindent elmond, hogy Vasja Samec Lipicer edző 11:3-as hátrányban már a második idejét kérte ki, ráadásul eddigre túl volt a feladócserén is, a szerb Tanja Grbicset az első meccsen remekül beszálló Fábián Fanny váltotta, igaz, aztán megtörtént a visszacsere is. Csakhogy miként a görög szurkolókat, csabai védekezést is elvétve láttunk, az pedig gyorsan nyilvánvalóvá vált, az ejtegetésekkel semmire sem mennek, keményen befejezett támadások kellenek.

Sokkal jobban, biztatóbban indult a második játszma, a csabaiak minden elemben javultak, ám elkeseredett védekezéseket hozó, maratoni labdamenet után 9:9-nél egyenlített az Olympiakosz, sőt 6:9-ről 14:9-re fordított. Az egyébként hatékony hazaiakat továbbra is vendéghibák segítették, így alig ötven perc után eldőlt, hogy az Olympiakosz jut a sorozat elődöntőjébe.

A sikernek köszönhetően a hazaiak cserejátékosai is szerephez jutottak, míg Vasja Samec Lipicer ragaszkodott kezdőihez – igaz, eleve csak tizenegyen utaztak el, így sok variálásra nem volt mód. A Békéscsaba pedig élt az eséllyel, sokkal jobban játszott, mint az első két játszmában, így az Olympiakosz elleni 3:2-es sikerrel búcsúzott a nemzetközi porondtól.

RÖPLABDA
NŐI CHALLENGE-KUPA, NEGYEDDÖNTŐ
VISSZAVÁGÓ
OLYMPIAKOSZ PIREUSZ (görög)–SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA RSE 2:3
(17, 17, –20, –21, –9)
Pireusz, 300 néző. Vezette: Grellier (svájci), Hagström (svéd)
OLYMPIAKOSZ:
Zsivojinovics 11, Lampruszi 8, Hrisztodulu 2, SCOTT 14, Zahaju 9, HIPPE 14. Csere: Kakuratu, KONOMI (liberók), Xanthopulu, Tocidu 13, Jota 2, Konsztantinidu 1, Kalantaridu 6, Milentigievic. Edző: Branko Kovacsevics
BÉKÉSCSABA: Collar 21, Jerkov 15, PEKÁRIK 12, Gbrics 3, KLARIC 18, Bodovics 6. Csere: Molcsányi (liberó), Fábián, Szedmák R. Edző: Vasja Samec Lipicer
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:1, 11:3, 15:7, 22:12, 24:14. 2. játszma: 1:4, 10:9, 14:9, 18:12, 24:16. 3. játszma: 4:2, 6:10, 9:15, 15:20, 18:24. 4. játszma: 4:3, 8:9, 11:14, 16:21, 21:24. 5. játszma: 1:3, 4:9, 7:12, 9:14
MESTERMÉRLEG:
Vasja Samec Lipicer:
– Ugyan győzelemmel búcsúztunk, az első két szettben nem voltunk az Olympiakosz szintjén. Gyengén fogadtunk, a hazaiak pedig remekül támadtak. A hazai mérkőzésen reális esélyünk volt ötödik szettet játszani és akár nyerni, ám akkor nem sikerült. A Nyíregyházán aratott bajnoki siker után bíztam a jobb produkcióban, de megmutatkozott az általános problémánk: ha jól kezd az ellenfelünk, mentálisan visszaesünk. Kár érte, a folytatásban a bajnokságra koncentrálunk.
Továbbjutott: az Olympiakosz.