Paralimpia: Illés a 10., Kézdi a 11. női 100 méter gyorson

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2016.09.17. 16:16
Sem Illés Fanni, sem Kézdi Réka nem jutott a döntőbe a riói paralimpián, a nők 100 méteres gyorsúszásában.

Illés Fanni a negyedik helyen végzett előfutamában a nők 100 méteres gyorsúszásában az S6-os kategóriában. Az 1:23.88-as idejével összesítésben a tizedik lett, így nem jutott az esti döntőbe.

Ugyancsak a nők 100 méteres gyorsúszószámában, de az S5-ös kategóriában Kézdi Réka sem kvalifikálta magát a fináléba, 1:40.45-tel összesítésben a 11. helyen zárta a paralimpiát.

A tízfős magyar úszócsapat ezzel befejezte szereplését Rióban. Sós Csaba szövetségi kapitány előzetesen azt mondta, 4-6 érmet remél, a mérleg végül egy arany, két ezüst és öt bronz lett.

Az első hely Tóth Tamás nevéhez fûződött (100 m hát, S9-es sérültségi kategória), Pap Bianka (100 m hát, S10) és Sors Tamás (200 m vegyes, S9) másodikként zárt, és mindhárom versenyző szerzett egy-egy harmadik helyet is 200 vegyesen (Pap), 100 gyorson (Tóth), illetve 100 pillangón (Sors).

Rajtuk kívül a magyar küldöttség legfiatalabb tagja, a 14 éves Konkoly Zsófia (100 m pillangó, S9) és a hetedik paralimpiáján a hetedik érmét begyűjtő Vereczkei Zsolt (50 m hát, S5) végzett harmadikként.