Serie A: kétgólos hátrányból fordított a hajrában a Cagliari a Parma ellen

CS. M.CS. M.
2021.04.17. 22:51
Őrületes hajrá után nyert otthon a Cagliari (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójának szombati játéknapján a Sassuolo 3–1-re legyőzte a Fiorentinát, míg a Cagliari 4–3-ra nyert a Parma ellen otthon.

SASSUOLO–FIORENTINA 3–1

A vezetést a vendégek szerezték meg: Franck Ribéry passzát a 31. percben Giacomo Bonaventura váltotta gólra (0–1). A szünetre is az első játékrészben mezőnyfölényben játszó Fiorentina vonulhatott előnnyel, ezt követően azonban nagyot fordult a mérkőzés.

Domenico Berardi az 59. percben egyenlített ki büntetőből (1–1), majd három perccel később a játékvezető újabb tizenegyest ítélt a Sassuolo számára, melyet ezúttal is Berardi értékesített (2–1). A vendégek ezután hiába igyekeztek egyenlíteni, a 75. percben Maxime Lopez is betalált, ezzel eldöntve a három pont sorsát (3–1).

Az olasz válogatott Berardi két tizenegyesgólja között mindössze 151 másodperc telt el. Mióta vezetnek erről statisztikát (2004–2005), ez a legrövidebb idő, amely két büntetőből szerzett gól között eltelt a Serie A-ban.

CAGLIARI–PARMA 4–3

Ezt követően az olasz élvonal 17. és 18. helyezettje, a Parma és a Cagliari csapott össze egymással, utóbbi pályaválasztásával. Guiseppe Pezzella révén már az ötödik percben vezetést szerzett a Parma (0–1) – ez volt a 23 éves védő első gólja a Serie A-ban.

Szűk félórával később Juraj Kucka góljának köszönhetően már kétgólos volt a vendégek előnye (0–2), de Leonardo Pavoletti még a félidő előtt szépített (1–2). A második játékrészben Dennis Man is betalált a vendégek részéről (1–3), ezzel azonban még nem dőlt el minden, mert Razvan Marin a 66. percben szépített egy tizenhatos vonaláról eleresztett lövéssel (2–3).

A hajrában a Cagliari a kapuja elé szegezte a Parmát, s egy őrületes hosszabbítás után megfordította a meccset. A 92. percben Gaston Pereiro remek lövésével egyenlítettek a hazaiak (3–3), majd a 94. percben Alberto Cerri fejesével nyerték meg a mérkőzést (4–3) – így feljöttek a 18. helyre, és két pontra vannak a 17. helyen álló Torinótól.

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ

Cagliari–Parma 4–3
(Pavoletti 39., R. Marin 66., G. Pereiro 90+2., A. Cerri 90+4. ill. G. Pezzella 5., J. Kucka 31., D. Man 59.)
Sassuolo–Fiorentina 3–1
(D. Berardi 59. – 11-esből, 62. – 11-esből, Ma. Lopez 75., ill. G. Bonaventura 31.)
Sampdoria–Hellas Verona 3–1 (Jankto 46., Gabbiadini 72. – 11-esből, Thorsby 82., ill. Lazovics 13.)
Crotone–Udinese 1–2
(Simy 68. – 11-esből, ill. De Paul 41., 74.)