Serie A: vége a Lazio Chievo elleni „átkának” - videó

2013.09.15. 17:05
A korai Fiorentina–Cagliari mérkőzés (1–1) után négy találkozóval folytatódott az olasz Serie A 3. fordulója: a Lazio nagyon simán legyőzte a Chievót, a Livorno a Cataniát, a Verona a Sassuolót verte meg, döntetlenre végződött az Udinese–Bologna összecsapás.

A Lazio–Chievo meccs izgalomfaktora meglehetősen alacsony volt, köszönhetően a rómaiak kitűnő helyzetkihasználással eltöltött első félidejének. Az első gól elsősorban Ederson kitűnő munkáját dicséri, bár az akciót a kontra végén Antonio Candreva fejezte be egy megpattanó, Puggionit alaposan becsapó lövéssel. Lazio–Chievo meccs izgalomfaktora meglehetősen alacsony volt, köszönhetően a rómaiak kitűnő helyzetkihasználással eltöltött első félidejének. Az első gól elsősorban Ederson kitűnő munkáját dicséri, bár az akciót a kontra végén Antonio Candreva fejezte be egy megpattanó, Puggionit alaposan becsapó lövéssel.

A Chievo sikertelenül próbált válaszolni (ezért elsősorban a Lazio kapusa, Marchetti a „felelős”), majd növelte előnyét a római csapat: Ledesma beadását Puggioni csúnyán elvétette, a hosszún érkező Luis Pedro Cavanda pedig az üresen tátongó hálóba lőtt. A harmadikat Senad Lulic szerezte, a Chievo pedig gyakorlatilag pakolhatott – a veronaiak 2003 óta tartó, Lazio elleni, idegenbeli bajnoki veretlenségének vége szakadt. A Chievo azóta háromszor nyert a Lazio ellen az Olimpicóban, ötször ikszelt – nyolc meccs után jött a zakó.

A Chievo vereségével duplán volt jó napja a Hellas Verona drukkereinek, hiszen kedvenceik győzelme mellett a rivális bukásának is örülhettek. A Verona „újoncrangadón” nyert Raphael Martinho korai és Romulo késői góljával a Sassuolo ellen – a zöld-feketék még nem tudták felvenni a Serie A ritmusát, három meccs, három zakó, 1–8-as gólkülönbség eddig.

Paulinho duplájával győzött a harmadik újonc, a Livorno – Cataniában meg töprenghet a vezetőség, hogy mit lépjen a három forduló alatt beszedett három vereség nyomán. Válogatott játékosok villantak az Udinese–Bolognán, Alessandro Diamanti góljára az udineiek állandó gólfelelőse, Antonio Di Natale válaszolt.