Serie A: szabadrúgásgóllal szenvedte ki a győzelmet a Milan

B. A.B. A.
2019.10.31. 22:54
Suso gólja elegendőnek bizonyult a győzelemhez (Fotó: AFP)
A Milan a csereként beálló Suso szabadrúgásgóljával 1–0-ra legyőzte a SPAL-t az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) hétközi, 10. fordulójának záró mérkőzésén.

Túlzás lenne azt állítani, hogy jó formában készült a Milan a csütörtöki összecsapásra, a milánói együttes az ezt megelőző hat mérkőzéséből mindössze egyet tudott megnyerni, a SPAL legyőzése azonban így is kötelező feladatnak számított.

Stefano Pioli csapata ehhez képest az utóbbi időben egyre gyakrabban látott, átütőerőt nélkülöző játékkal rukkolt ki, s bár valamennyivel több helyzetet dolgozott ki ellenfelénél, a szünet előtt nem sikerült megszereznie a vezetést.

A fordulás után szinte rögtön betalált a Milan, ezt azonban még nem adta a játékvezető, aki a következő kulcsfontosságú pillanatnál már a hazaiak javára ítélt: a lesről elinduló Krzysztof Piątek harcolt ki szabadrúgást a tizenhatos előterében, a hat perccel korábban beálló Suso pedig köszönte szépen, és a kapu bal oldalába tekert (1–0). A spanyol középpályás először volt eredményes a Serie A-ban csereként beállva, emellett ebben az idényben is az első gólját jegyezte.

Suso gólja elegendőnek bizonyult a győzelemhez az egyébként finoman fogalmazva is felejthető mérkőzésen, ezzel a Milan előrelépett a bajnokság tizedik helyére.

OLASZ SERIE A
10. FORDULÓ

Milan–SPAL 1–0 (Suso 63.)
KORÁBBAN
Cagliari–Bologna 3–2 (Joao Pedro 49., 83., Simeone 72., ill. Santander 23. – 11-esből, Olsen 92. – öngól)
Juventus–Genoa 2–1 (Bonucci 36., C. Ronaldo 96. – 11-esből, ill. Kouame 41.)
Lazio–Torino 4–0 (Acerbi 25., Immobile 33., 70., Belotti 90. – öngól)
Sampdoria–Lecce 1–1 (G. Ramírez 92., ill. Lapadula 8.)
Sassuolo–Fiorentina 1–2 (Boga 24., ill. Castrovili 63., Milenkovics 82.)
Udinese–Roma 0–4 (Zaniolo 14., Smalling 51., Kluivert 54., Kolarov 64. – 11-esből)
Napoli–Atalanta 2–2 (Makszimovics 16., Milik 71., ill. Freuler 41., Ilicic 86.)
Parma–Hellas Verona 0–1