Serie A: Pelle ollózós gólja ellenére is kikapott a Parma

CS. M.CS. M.
2021.03.19. 22:42
Graziano Pelle csodagólja sem volt elég a Parmának (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójának pénteki játéknapján a Genoa 2–1-re legyőzte idegenben a Parmát. Graziano Pelle ollózós gólt szerzett, a csereként beálló Gianluca Scamacca pedig duplázott.

A mérkőzés első gólját a Parma által télen szerződtetett Graziano Pelle szerezte, ráadásul nem is akárhogy: egy szépen visszafejelt labdát ollózott be a kapu jobb alsó sarkába nagyjából tizenegy méterről (1–0).

A folytatásban a Genoa vette át a kezdeményezést, de az egyenlítés csak a második félidőben jött össze. Az 50. percben a félidőben beálló Gianluca Scamacca tette bele remekül a lábát egy átlövésbe, Mattia Perin pedig nem tudott védeni (1–1).

Ezt követően a vendégek álltak vissza védekezni, de Scamacca így is megszerezte második gólját: a 69. percben távoli bombát eresztett meg nagyjából 25 méterről, amivel a Genoa átvette a vezetést, és meg is nyerte a találkozót.1–2

Graziano Pellének a pénteki volt karrierje második gólja a Serie A-ban. Az elsőt 2011 decemberében szerezte, szintén a Parma játékosaként, 3379 nappal ezelőtt.