Serie A: öt forduló után is hibátlan a Napoli

K. T. I./MTIK. T. I./MTI
2021.09.23. 21:07
Négy góllal nyert a Napoli (Fotó: AFP)
A Napoli hibátlan mérleggel vezeti a tabellát az olasz labdarúgó-bajnokságban, amelynek ötödik fordulójában csütörtökön 4–0-ra nyert a Sampdoria vendégeként.

Victor Osimhen két góllal, Lorenzo Insigne és Hirving Lozano két-két gólpasszal járult hozzá a fölényes sikerhez (0–4).

A Napoli Serie A-s története során csupán harmadszor rajtolt egy bajnoki idényben öt meccsen öt győzelemmel, korábban az 1987–1988-as és a 2017–2018-as kiírásban sikerült neki ugyanez a bravúr.

A meccs – legalábbis a statisztikarajongók számára – már az első félidőben eldőlt: a Napoli a legutóbbi 54 alkalommal megnyerte azt a találkozóját, amelyen szünetben kétgólos előnyt tudhatott magáénak. Ezúttal 2–0 volt 45 percnyi játék után. Pedig a játék képe nem volt ennyire meggyőző, a hazaiak többet birtokolták a labdát, többet is próbálkoztak gólszerzéssel, mégis a Napoli gépezete volt jóval hatékonyabb.

A meccs a vendégek támadójának, a két gólpasszt jegyző Lorenzo Insignének sokáig emlékezetes lesz: karrierjében ez volt a 310. bajnokija a nápolyi klub színeiben – ezzel az örökranglista 4. helyére jött fel.

A Torino és a Lazio összecsapásán a hajrá hozta a gólokat, a torinóiak vezető találatára pedig a 91. percben tizenegyesből tudott válaszolni a fővárosi csapat. A Lazio megmentője Ciro Immobile volt.