Serie A: győzött a Napoli, ismét vezeti a bajnokságot

2021.09.26. 22:42
Diego Godín nem kegyelmezett Victor Osimhennek (Fotó: AFP)
Az Empoli izgalmas meccsen 3–2-re legyőzte a Bolognát, a Fiorentina 1–0-ra nyert az Udinese otthonában, a Napoli 2–0-s sikert ért el a Cagliari ellen, míg a Sassuolo szintén 1–0-s sikert ért el hazai pályán a továbbra is nyeretlen Salernitanával szemben az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójában, amelyben a Roma 3–2-es vereséget szenvedett a fővárosi rangadón, a Lazio vendégeként.

Érdekesen kezdődött az Empoli–Bologna összecsapás: a hazaiak már az első percben megszerezték a vezetést, mivel a vendégek védője, Kevin Bonifazi öngólt rúgott. Tíz perccel később egyenlített a Bologna, Musa Barrow talált be, sőt nem sokkal ezután maga felé billenthette volna a mérleg nyelvét, hiszen tizenegyeshez jutott, de Marko Arnautovic kihagyta a lehetőséget. Andrea Pinamonti találatának köszönhetően az Empoli 2–1-es előnnyel vonulhatott a szünetre.

A folytatásban az albán Nedim Bajrami tovább növelte a különbséget (3–1), a 77. percben viszont Arnautovic ismét visszahozta a meccsbe a Bolognát. A 90. percben aztán a mindössze 20 éves középpályás, Samuele Ricci pályafutása első Serie A-góljával beállította a 4–2-es végeredményt.

Hasonlóan izgalmasan alakult a Lazio és a Roma meccse, amelyen Maurizio Sarri együttese 19 perc elteltével már 2–0-ra vezetett José Mourinho csapatával szemben. Felipe Anderson beadására Szergej Milinkovics-Szavics érkezett nagyon bátran – megérte, hiszen gólt fejelt –, majd gyors kontrát követően Pedro talált be. A Roma a 41. percben szépített, Jordan Veretout szögletből adta be a labdát, amelyet Roger Ibanez fejelt Pepe Reina kapujába.

Bő negyedóra telt el a második félidőből, amikor kontratámadás végén Anderson ismét kettőre duzzasztotta a differenciát. A Roma azonban Veretout sikeresen elvégzett tizenegyesével meccsben tartotta magát. Az egyenlítés viszont nem sikerült, 3–2-re nyert a Lazio. Sarri örömében a klub sasával ünnepelt a nézők előtt:

A Napolinak a Cagliarin kellett hazai pályán túljutnia ahhoz, hogy ismét a tabella élére álljon. A győzelemhez szükséges első lépést gyönyörű akció végén Victor Osimhen tette meg, aki a 11. percben talált be (1–0). A Napoli végig uralta a találkozót, sokkal veszélyesebben játszott vetélytársánál. A nyomást feltehetően a háromszoros Európai Szuperkupa-győztes Diego Godín is érezte, aki a tizenhatoson belül előbb a mezét tépve próbálta megállítani Osimhent, majd amikor ez nem sikerült, szabálytalanul csúszott be neki. Íme, a jelenet:

Egyértelműen tizenegyes járt a tettéért, amelyet Lorenzo Insigne értékesített az 57. percben. Mint kiderült, ezzel beállította a 2–0-s végeredményt.

A Sassuolo a Salernitanával szemben elért 1–0-s győzelmével a tizenkettedik, a Fiorentina pedig az Udinese otthonában kiharcolt 1–0-s sikerrel az ötödik helyre lépett előre.

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ

Empoli–Bologna 4–2
(Bonifazi 1. – öngól, Pinamonti 32., Bajrami 53., Ricci 90., ill. Barrow 11., Arnautovic 77.)
Sassuolo–Salernitana 1–0 (Berardi 54.)
Udinese–Fiorentina 0–1 (Vlahovics 16. – 11-esből)
Lazio–Roma 3–2 (Milinkovics-Szavics 10., Pedro 19., F. Anderson 63., ill. Ibanez 41., Veretout 69. – 11-esből)
Napoli–Cagliari 2–0
(Osimhen 11., Lo. Insigne 57. – 11-esből)