Serie A: nyert az Inter, Lukaku tovább írja a gólrekordját

2020.02.02. 22:41
Romelu Lukaku idegenben nagyon érzi a kaput (Fotó: AFP)
Az Inter 2–0-ra győzött az Udinese vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) vasárnap késő esti mérkőzésén, és visszavette a tabella második helyét a Laziótól.

Gól nélküli első félidőt követően Romelu Lukaku góljai hozták meg a győzelmet az Internek: a belga válogatott támadó előbb egy előnyszabállyal futni hagyott támadás végén talált be éles szögből, majd gólra váltotta a tizenegyest, amelyet Alexis Sánchez harcolt ki – az ütemkésésben kimozduló Juan Musso kapus elgázolta a labdát mellett eltoló chilei csatárt.

A GÓLOK

Egy kis stat: amióta három pont jár a győzelemért a Serie A-ban (1994–1995), Lukaku az első játékos, aki az első 11 idegenbeli mérkőzésén hozza az egygólos meccsátlagot. A belga 12 gólt szerzett eddig vendégként, négyet hazai pályán.

A Tottenhamtől a napokban szerződtetett Christian Eriksen már a hétközi Olasz Kupa-mérkőzésen bemutatkozott a fekete-kékek soraiban, de akkor még csak csere volt; most kezdett, az 58. percig volt a pályán.

Az Inter három döntetlen után nyert újra bajnoki mérkőzést – január 6. óta volt nyeretlen –, a helyzeteit kihasználni képtelen Udinese sorozatban harmadszor kapott ki.

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Udinese–Inter 0–2
(Lukaku 64., 71. – a másodikat 11-esből)
Korábban

Lecce–Torino 4–0
(Deiola 11., Barák 19., Falco 64., Lapadula 78. – 11-esből)

Juventus–Fiorentina 3–0
(C. Ronaldo 40., 80. – mind a kettőt 11-esből, De Ligt 90.)
Milan–Hellas Verona 1–1 (Calhanoglu 29., ill. Faraoni 13.)
Atalanta–Genoa 2–2 (Tolói 13., Ilicic 35., ill. Criscito 19. – 11-esből, Sanabria 33.)
Lazio–SPAL 5–1 (Immobile 3., 29., Caicedo 16., 38., Adekanye 58., ill. Missiroli 65.)