Serie A: kikapott a Milan, BL-helyen maradt a Lazio

2018.12.22. 17:04
A Lazio 3–1-re legyőzte a Cagliarit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójában.

Sikerével a Lazio feljött a tabella negyedik helyére, arról pedig, hogy ott is maradjon, a korábban a rómaiaknál is játszó Enrico Chiesa fia, Federico Chiesa gondoskodott, aki távoli lövésével megszerezte a Fiorentina győztes gólját a Milan otthonában.

Chiesa győztes gólja

A Napoli meccsén is egy találat döntött, de itt a házigazda javára, a második helyen álló gárda Raúl Albiol első félidő végi fejesével nyert a SPAL ellen.

Albiol győztes gólja

A Sampdoria fordulatos mérkőzésen múlta felül az Empolit (2–4), a Genoa a hajrában legyűrte az Atalantát(3–1)Piatek megszerezte a 13. gólját is–, a Torino pedig elképesztő végjátékban húzta be a három pontot a Sassuolónál (1–2). Nem volt erős meccse az atalantás Rafael Tolóinak, ő az első félidő hosszabbításának hatodik percében öngólt szerzett, majd a 93. percben pirosat kapott – nem sokkal korábban csapattársa, Palomino is kiállni kényszerült.

OLASZ SERIE A
17. FORDULÓ
Lazio–Cagliari 3–1 (Milinkovics-Szavics 12., Acerbi 23., Lulic 67., ill. Joao Pedro 92. – 11-esből)

Empoli–Sampdoria 2–4 (Pasqual 11. – 11-esből, Caputo 76., ill. G. Ramírez 41., Quagliarella 69., Caprari 87., 91.)
Genoa–Atalanta 3–1 (Rafael Tolói 45+6. – öngól, Lazovics 67., Piatek 88., ill. D. Zapata 55. – 11-esből)
Milan–Fiorentina 0–1 (Chiesa 73.)
Napoli–SPAL 1–0 (R. Albiol 45+1.)
Sassuolo–Torino 1–2 (Brignola 92., ill. Belotti 54., Iago Falque 94.)
Udinese–Frosinone 1–1 (Mandragora 32., ill. Ciano 61. – 11-esből)