Handanovic öngóljára Eriksen válaszolt – az Inter egy ponttal lett gazdagabb Nápolyban

BALÁZS DÁVID KÁROLYBALÁZS DÁVID KÁROLY
2021.04.18. 20:30
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójának záró mérkőzésén a Napoli 1–1-s döntetlent játszott az Internazionaléval a Stadio Diego Armando Maradonában.

Nagyon peches volt Handanovic, bepattant róla a labda (Fotó: Getty Images)

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ
Napoli–Internazionale 1–1 (1–0)
Nápoly,
Stadio Diego Armando Maradona, zárt kapuk mögött. Vezette: Daniele Doveri
NAPOLI: Meret – Di Lorenzo, Koulibaly, Manolasz, Mário Rui – Fabián Ruiz (Bakayoko, 90+1.), Demme – Politano (Hysaj, 90+1.), Zielenski (Elmasz, 88.), Lo. Insigne – Osimhen (Mertens, 74.). Vezetőedző: Gennaro Gattuso
INTER: Handanovic – Skriniar, Bastoni, De Vrij – Darmian (Perisic, 69.), Eriksen (Gagliardini, 84.), Brozovic, Barella, Hakimi – Lautaro Martínez (Alexis Sánchez, 75.), R. Lukaku. Vezetőedző: Antonio Conte
Gólszerző: Handanovic (36. – öngól), ill. Eriksen (55.)

Mindkét csapat magasan feltolt védekezéssel kezdte a mérkőzést, ám helyzetet sokáig nem jegyezhettünk fel. Az első lövésre a 18. percig kellett várni: a Napoliból Fabián Ruiz eresztett meg egy távoli lövést, de Samir Handanovic ekkor még résen volt. Ahogy telt az idő, úgy bátorodott fel az Internazionale. A 29. percben Marcelo Brozovic lövésébe tette bele a lábát Romelu Lukaku, ám pechére a labda a felső lécről kivágódott. A 36. percben viszont egy egészen furcsa góllal megszerezte a vezetést a Napoli: Lorenzo Insigne középre tett labdájára gördült ki Handanovic, ám pechére a labdafogás pillanatában ütközött csapattársával, Stefan de Vrijjel és a saját kapujába ejtette be a labdát (1–0).

A 2012–2013-as idény óta Samir Handanovic és Anthony Lopes szerezték a legtöbb öngólt az öt európai topliga kapusai közül. Számszerint négyet.

Pár perccel később ismét Lukakun pattant meg egy labda, ami újfent a kapufán csattanva vágódott ki. Ezen a mérkőzésen nem volt szerencséje a belga támadónak.

A fordulás után feljebb kapcsolt az éllovas és kiegyenlített: Christian Eriksen egy nápolyi lábról kiguruló labdát vágott kapásból, kb. 18 méterről, kissé oldalról, ballal a bal alsó sarokba (1–1).

Christian Eriksen immár 24 gólt lőtt a büntetőterületen kívülről, amit csak Lionel Messi (59) tud felülmúlni az öt európai topligában játszó játékosok közül a 2013–2014-es idény óta.

A kapott gól után nem tudott váltani a Napoli, viszont a 80. percben Matteo Poltiano révén majdnem ismét előnybe került, ám a támadó veszélyes lövésébe Handanovic ujjheggyel bele tudott érni és a lécre tolta a labdát. Az Inter, noha veszélyesebben futballozott, komoly helyzetet már nem tudott kialakítani, így 1–1-es döntetlennel ért véget a forduló záró mérkőzése.

Az Inter előnye a tabella élén kilenc pont az AC Milan előtt, míg a Napoli közelebb férkőzött a Juventushoz és már csak két pontra van a Bajnokok Ligáját érő negyedik helytől.

Az öt európai topliga csapati közül eddig az Inter szerezte ebben az idényben a legtöbb pontot (75).

Először van rá példa az olasz élvonalban, hogy 31 forduló elteltével öt csapat is 60 vagy annál több pontot szerez.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Torino–AS Roma 3–1
(Sanabria 57., Zaza 71., Rincón 90+2., ill. Borja Mayoral 3.)
AC Milan–Genoa 2–1(Rebic 13., Scamacca 68. – öngól, ill. Destro 37.)
Atalanta–Juventus 1–0(Malinovszkij 87.)
Bologna–Spezia 4–1(Orsolini 12. – 11-esből, Barrow 18., Svanberg 54., 60., ill. Ismajli 34.)
Lazio–Benevento 5–3(Depaoli 10. – öngól, Immobile 20., 90+6., J. Correa 36. – 11-esből, Montipo 48. – öngól, ill. Sau 45., Viola 63. – 11-esből, Glik 85.)

Szombaton játszották
Sampdoria–Hellas Verona 3–1(Jankto 46., Gabbiadini 72. – 11-esből, Thorsby 82., ill. Lazovics 13.)
Crotone–Udinese 1–2(Simy 68. – 11-esből, ill. De Paul 41., 74.)

Sassuolo–Fiorentina 3–1(Berardi 59. – 11-esből, 62. – 11-esből, Ma. Lopez 75., ill. Bonaventura 31.)
Cagliari–Parma 4–3(Pavoletti 39., Marin 66., Pereiro 90+2., Cerri 90+4. ill. Pezzella 5., Kucka 31., Man 59.)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+5. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! NEM BÍRT EGYMÁSSAL A KÉT CSAPAT. 1–1

90+4. perc:Hakimi is sárga lapott kapott.

90+4. perc: Manolasz „besárgult”.

90+4. perc: Hakimi került helyzetbe, de óriásit mentettek a hazaiak. Egy kisebb csetepaté alakult ki.

90+3. perc: Utolsó rohamait indította meg az Inter!

90+1. perc: Fabián Ruiz és Politano le, Hysaj és Bakayoko be.

90. perc: 4 perc a ráadás.

89. perc: A Napoli kezd beletörődni az ikszbe.

89. perc: Mertens is sárga lapot kapott.

88. perc: Zielenski le, Elmasz be.

88. perc: Politano is „besárgult”.

84. perc: Eriksen le, Gagliardini be.

83. perc: Nincs les és tizenegyes sem, helyette játékvezetői labda. Senki sem érti mi történt, mindenesetre jöhet az Inter.

81. perc: De Vrij mentett hatalmasat, de a bírót kihívják videózni!

80. perc: Demme kapott sárga lapot.

80. perc: Politano egy kisebb cselsorozat után a rosszabbik lábával rúgta ki a felsőlécet! Handanovic még ujjheggyel beleért, így ez hatalmas bravúr, némileg javította a kapott gólnál elkövetett hibáját!

78. perc: Eriksen éles szögből vette célba a kaput, de Meret a helyén volt fogta a lövését.

77. perc: Nyom az Inter, a most beállt Alexis Sánchez okozott némi veszélyt a nápolyiak kapujára.

75. perc: Lautaro Martínez le, Alexis Sánchez be.

74. perc: Osimhen le, Mertens be.

74. perc: A Napoli játékában most nincs benne a gól.

71. perc: Egy kicsit alább hagyott most az iram.

69. perc: Darmian le, Perisic be.

66. perc: Eriksen szabadrúgása ezúttal gyengére sikerült, a labda az alapvonalon túl hagyta el a játékteret.

63. perc: A beadás után Fabián Ruiz előtt suhan el a labda pár centivel, így nem tudta azt bekotorni közelről.

62. perc: Darmian buktatta Politanót. Villan is a sárga lap!

60. perc: Nem áll le az Inter, küzd a fordításért.

Eriksen egy nápolyi lábról kiguruló labdát vágott kapásból, kb. 18 méterről, kissé oldalról, ballal a bal alsó sarokba!

55. PERC: ERIKSEN KAPÁSLÖVÉSBŐL KIEGYENLÍT! 1–0

53. perc: Már a nápolyiak kirúgását is megzavarják a vendégek.

52. perc: A második félidőben eddig nem sokat van a labda a hazaiaknál.

49. perc: Nagy rössel kezd az Inter.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 1–0

45+1. perc:Barella lépett ki üresen, ám az utolsó pillanatban Meret fantasztikusan mentett a még a labdát éppen nem birtokló játékos elől.

45. perc: 1 perc a ráadás.

43. perc: Hajt az Inter az egyenlítésért.

39. perc: Ismét Lukakun pattant meg egy labda, ami újfent a kapufán csattanva vágódott ki! Nincs szerencséje eddig a belga támadónak!

38. perc: Koulibaly faultolta Lukakut. Jogos a sárga.

Insigne középre tett labdájára gördült ki Handanovic, ám pechére a labdafogás pillanatában ütközött csapattársával, De Vrijjel, aki miatt így a saját kapujába ejtette be a labdát. Nem mindennapi gól/öngól!

36. PERC: GÓL – VEZET A NAPOLI! HANDANOVIC SAJÁT CSAPATTÁRSÁVAL ÜTKÖZÖTT ÖSSZE ÉS EJTETTE KI A LABDÁT, AMI VÉGÜL BEGURULT A KAPUBA! 1–0

34. perc: Egy kemény ütközés után állt egy kicsit a játék, de nincs sérülés.

32. perc: Távoli lövésekkel kisérletezik a Napoli, de mindig van egy blokkoló láb vagy a kapu felületét nem találja el.

29. perc: Lukaku tette bele a lábát Brozovic lövésébe, ám a labda a felső kapufáról kifele vágódott! Az eddigi legnagyobb helyzetet jegyezhettük fel.

29. perc: Szögletek után veszélyeztet az Inter, de állja a sarat a Napoli.

27. perc: Darmian centerezése után Insigne mentett nagyot a saját kapuja előtt.

26. perc: Inter szabadrúgás: Insigne beadását húzta le Handanovic.

25. perc: Koulibaly előzte meg a beadásnál De Vrijt és fejelt, ám az ő bólintása sem találta el a kaput.

24. perc: A nápolyiak végezhetnek el egy újabb szögletet.

22. perc: Eriksen beadása után hét méterről De Vrij bólinthatott, ám fejese magasan a kapu fölé szállt.

21. perc: Darmiannal szemben követtek el szabálytalanságot a hazaiak. Jöhet egy ívelés.

18. perc: Esemény a túlsó kapu előtt is: Lautaro Martínez kapott labdát a büntetőterületen belül, ám túlcifrázta a helyzetet és végül ő szabálytalankodott a védőjével szemben.

18. perc: Fabián Ruiz távoli csavarását nyelte le Handanovic.

17. perc: Ahogyan az várható volt, többet van a labda a Napolinál.

15. perc: Ismét Handanovic a főszerepben: kicsúszva az utolsó pillanatokban rúgta el a labdát Osimhen elől!

13. perc: Insigne kapott pontatlan labdát a 16-oson belül, így azt Handanovic senkitől sem zavartatva vehette fel a földről.

11. perc: A videobíró-szobában néztek vissza egy jelenetet, de a Napoli javára nem ítéltek tizenegyest. Lorenzo Insigne esése nem ért büntetőt.

10. perc: Politano beadását Handanovic öklözte ki, majd a játékvezető szabadrúgást ítélt az Internek.

10. perc: A Napoli is elvégezhet egy sarokrúgást.

8. perc: Az Inter is megpróbál az ellenfél térfelén labdát szerezni.

5. perc: A hazaiak magasan letámadnak.

3. perc: A sarokrúgás után nem alakult ki veszély a Napoli kapuja előtt.

3. perc: Inter-szöglet.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az otthon játszó Napoli sötét mezben lép ma pályára, míg az Inter fehér mezben látható.

ELŐZMÉNYEK

Nyolc fordulóval a vége előtt nyolc pont az előnye az Internazionalénak az AC Milan előtt, és ha ma nyer, akkor ismét 11 pont lesz a két milánói gárda között. Antonio Conte csapata remek formának örvend, utolsó kilenc mérkőzését egyaránt megnyerte, ráadásul az elmúlt 11 meccsén nem talált legyőzőre, s a bajnokságban 14 találkozó óta veretlen. A Napoli sincsen viszont rossz formában, Gennaro Gattuso együttese legutóbbi nyolc bajnokiján hatszor is győzött.

És ha már Gattuso, olasz lapértesülések szerint a nápolyiak jelenlegi vezetőedzője nyártól a Fiorentina szolgálatába állhat. A Calciomercato úgy tudja, a firenzei klub már meg is állapodott a játékosként világbajnok, 43 éves szakember képviselőivel. Gattuso kétéves szerződést ír alá, amely további egy esztendőre opciós lehetőséget tartalmaz.

Gattuso az idény végén távozhat a Napoli éléről (Fotó: Getty Images)

A Sportface tudomása szerint a 2013 óta edzőként tevékenykedő Gattuso megszerzéséhez régóta ragaszkodott a Fiorentina tulajdonosa, Rocco Comisso, aki a 73-szoros válogatott futballistához hasonlatosan a calabriai régióból származik. A korábbi kitűnő középpályásnak pedig nyáron lejár a szerződése a nápolyi együttesnél. A firenzeiek jelenlegi edzője a korábbi tréner, Giuseppe Iachini, aki átmeneti megoldásként került vissza a kispadra, miután Cesare Prandelli egy hónappal ezelőtt távozott.

A Napoli hazai mérlege 2021-ben egészen szenzációs: január 6-án a Spezia ugyan meglepte a csapatot, de azóta tíz mérkőzésből kilencet is győzelemmel abszolvált odahaza, csupán az Atalanta csent el egy pontot a Stadio Diego Armando Maradonából.

Az Inter látogatói mérlege sem rosz, utolsó négy bajnokiját egyaránt megnyerte idegenben, s hasonlóan a nápolyiakhoz, a milánói együttes számára is meghatározó volt január 6-a, ugyanis ekkor vesztett legutóbb a milánói gárda távol az otthonától.

Az Inter és a Napoli ebben az idényben egyszer mérkőzött meg egymással: a két csapat decemberi bajnokiját az Inter 1–0-ra nyerte meg Milánóban.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A NAPOLI–INTERNAZIONALE LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!