Serie A: Lautaro Martínez vezérletével az Inter nyerte meg a derbit

2021.02.21. 14:55
Az argentin Martínez mind a két félidő elején betalált (Fotó: AFP)
Az olasz élvonal 23. fordulójában a listavezető Internazionale magabiztos játékkal, Lautaro Martínez duplájával és Romelu Lukaku találatával 3–0-ra legyőzte a második helyen álló Milant, s négypontosra növelte előnyét a tabella élén. Ugyan a bajnoki címért zajló csata ezzel még nem dőlt el, de az Inter nagy lépést tett a scudetto felé.

OLASZ SERIE A
23. FORDULÓ

Milan–Internazionale 0–3
(0–1)
Milánó,
Giuseppe Meazza Stadion, Vezette: Daniele Doveri
Milan: G. Donnarumma – Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernández – Tonali (S. Meité, 67.), Kessié – Saelemaekers (R. Leao, 67.), Calhanoglu, Rebic – Ibrahimovic (Samu Castillejo, 75.). Edző: Stefano Pioli
Inter: Handanovic – Skriniar, De Vrij, Bastoni – Hakimi (A. Young, 83.), Barella (Arturo Vidal, 86.), Brozovic, Eriksen (Darmian, 78.), Perisic (Gagliardini, 78.) – Lautaro Martínez (A. Sánchez, 78.), R. Lukaku. Edző: Antonio Conte
Gólszerző:
Lautaro Martínez (5., 57.), R. Lukaku (65.)

A 228. Derby della Madonninát egyértelműen az Inter kezdte jobban, hiszen Lautaro Martínez remek fejesével már az 5. percben megszerezte a vezetést, és a gól után sem állt le Antonio Conte csapata, többször is csak az utolsó pillanatokban odaérő védők akadályozták meg a nagyobb helyzetek kialakulását.

LAUTERO MARTÍNEZ ELSŐ GÓLJA

A Milan jó negyedóra késéssel „érkezett meg” a meccsbe – Ibrahimovic első labdaérintései után Handovic első védését is láthattuk.

A félidő közepén ugyan már a Milan uralta a játékot, és a balbekk Theo Hernández lövésével az esély is megvolt az egyenlítésre, ám a francia elvétette a jobb alsó sarkot. A játékrészt újabb Inter-helyzet zárt: Eriksen szabadrúgása után Skriniar fejelt centikkel fölé.

A második félidőre viszont a Milan érkezett úgy, mint aki vért ivott a szünetben: az Inter kapusa, Handanovic előbb Ibrahimovic két fejesét védte a gólvonalon állva bravúrral, majd Tonali lövését is védeni tudta, s a három védés között alig egy perc telt el.

Míg az első félidőben a Milannak 15 perc után akadtak első lehetőségei, az Inter a második játékrész elején nem várt ennyit, és tovább is jutott lehetőségnél: a letámadó hazaiak ellen egy gyors kontra végén ajtó-ablak ziccerig játszottak egy támadást a kék-feketék, s Lautaro Martínez megszerezte csapata és önmaga második gólját.

MARTÍNEZ MÁSODIK GÓLJA

Sőt, alig tíz perc múlva Romelu Lukaku is feliratkozott a góllövőlistára, ezzel eldöntötte a három pont sorsát. Ezzel a belga sorozatban ötödik Milan elleni mérkőzésén is betalált.

A hajrára a piros-feketék már feladták a küzdelmet, így visszaesett az addigi jó iram, főleg a rendkívül csalódott Ibrahimovic lecserélése után zuhant vissza a Milan addig sem túl acélos teljesítménye, ám ekkor már Conte is inkább a pihentetéssel foglalkozott, így az eredmény nem változott.

Győzelmével az Inter négy pontra növelte előnyét a tabella élén a második Milannál szemben.

20. Crotone22 331623–52–2912

Köszönjük a figyelmet, hamarosan jövünk az összefoglalóval!

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek!

90. perc: Három perc elsz a hosszabbítás.

88. perc: Meite passza után Rebic 22 méterről lőtt, Handanovic vetődve fogta a jobb alsó felé tartó lövést.

86. perc: Barella számára is vége, Vidal jön helyett. Az olasz utolsó megmozdulásával egyébként mintha megsérült volna.

83. perc: Young érkezett Hakimi helyére.

80. perc: Az Inter harmadik gólja nem tett jót a mérkőzésnek.

78. perc: Tripla csere az Internél. Perisic, Eriksen és Martínez le, Darmian, Gagliardini és Alexis Sánchez be.

75. perc: Ibrahimovic számára vége a mérkőzésnek, Catillejo a helyén.

74. perc:Barella gondolt egy merészet és egy elé kerülő labdát kapásból, jó 20 méterről kapura lőtt, alig vétette el a jobb alsót.

72. perc: Handanovic jó fél percig elvacakol egy kirúgás elvégzésével, Doverit nem nagyon zavarja.

70. perc: Rebic beadása balról túl magas Ibrahimovicnak, nem tudja kapura fejelni, csak fölé.

68. perc: Eriksen próbálkozott 22 méterről, fölé.

67. perc: Cserék: Tonali és Saelemaekers le, Meite és Rafael Leao be.

65. perc: Ott a harmadik! Eriksen vaktában előrevágott labdáját Lukaku a középkörben átvette, megindult a védőktől kísérve akapu felé, majd a tizenhatoson belülre érve ballal a jobb alsóba lőtt, 0–3!

64. perc: Rebic balról tekeri középre a labdát, Ibrahimovic fejesét vetődve fogja Handanovic.

63. perc: Lukaku lépett ki Barella indításával, a tizenhatoson belül elfektette Kjaert egy csellel, amivel egyben a ballábára is tette a labdát, majd lőtt 8 méterről, Donnarumma lábbal szögletre mentett,

60. perc: Calhanoglu lágy emelése veszélytelenül landol Handanovic ölében.

57. perc: Letámad a Milan, de az Inter szerez gólt! De még milyet! Mintaszerű támadás végén Eriksen tolja a labdát az ötös bal sarkánál felbukkanó Perisic elé, aki lövés helyett visszagurít a középen érkező Martínez elé, ő meg egyből a jobb alsóba helyezett, 0–2!

56. perc: A sarokrúgás előtt Saelemaekers kapott sárgát.

55. perc: Calhanoglu beívelését Ibra fejelte le Kessie felé, de előle Bastoni szögletre mentett.

53. perc: Lautaro Martínez hozta fel a labdát a jobbösszekötő helyén, majd egy csel után 18 méterről laposan Donnarumma ölébe lőtt.

50. perc: Eriksen előbb megakasztja csapata támadását azzal, hogy a rövidpasszos játékban ront, majd belerúg a labdát tőle elszedő Romagnoliba...

48. perc: Megint Handanovic! Ezúttal a Sandro Tonali tört előre középen a tizenhatos előterében, majd 15 méterről lőtt, Handanovic újabb bravúrral tolta fölé a labdát!

47. perc: HANDANOVIC!!! Kétszer is! Előbb az első Milan-szöglet után a gólvonalon állva üti reflex-mozdulattal oldalra Ibrahimovic csúsztatott fejesét, majd pillanatok múlva megint a svéd fejesét védi bravúrral a vonalon! Ibrahimovic itt egészen közelről, alig másfél méterről bólintott.

46. perc: Folytatjuk, mégpedig csere nélkül.

45+1. perc Eriksen jobbról tekert középre szabadrúgást, Skriniar érkezett a hosszún és alig fejelt a kapu fölé. Ezzel vége is az első félidőnek.

45. perc: Egy perc lesz a hosszabbítás.

42. perc: Ibrahimovic kavarodott le a jobb oldali alapvonalhoz, visszatette a tizenhatos vonalára középre Calhanoglunak, aki lövés helyett inkább Rebicet választotta, de hosszan passzolt a mellette álló horvátnak.

38. perc: Ibrahimovic fejelgetett Rebiccsel a tizenhatoson belül, majd 15 méterről, középről, kapásból lőtt, Handanovic biztos kézzel hárított.

36. perc: Egy jó keresztlabda után Perisic tört be balról a tizenhatoson belülre a hátráló védőktől kísérve, majd jobbal 14 méterről lőtt, Donnarumma vetődve leért a jobb alsóra, a kipattanót meg eltakarította a védelem.

33. perc: Kessie felívelése után a labda a tizenegyes pont felé pattant, ott termett a balbekk Hernández, majd egyből kapura is fordult, alig vétette el a jobb alsót.

30. perc: Ilyen se volt még ezen a meccsen: egy les. Theo Hernández indult hamarabb a kelletténél a bal szélen.

28. perc: Megint Perisic a balon, Kjaer menti szögletre a beadását Lukaku elől..

27. perc: Perisic balról éles szöglből laposan adott középre, ahol Lukaku alig néhány centivel maradt le a labdáról Kjaer szorításában.

26. perc: Calhanoglu beadása után Ibrahimovic tűnt el a tizenhatoson belül, Doveri jelezte, hogy esély sincs büntetőre.

24. perc: Handanovic húzott le egy balról érkező beadást, majd azonnal indította is Brozovicot, aki megint megtalálta Lukakut, de a belga lövése megint nem jó, most belelép Romagnoli.

22. perc: Hakimi megint odapakolt Hernándeznek, jön is a sárga.

21. perc: Brozovic felpassza után Lukaku fordul kapura Romagnoli mellett, majd lő is balról, 14 méterről, de a labda keresztbe elgurul a kapu előtt.

20. perc: Megy az adok-kapok: előbb Hakimi rúgta meg Henrándezt, majd a marokkói kapott egy csomagot Kessiétől.

17. perc: Rebic labdaszerzési kísérlet címén letaposta Barella bokáját az Inter tizenhatosán belül, szabadrúgás kifelé.

15. perc: Micsoda kavarodás az Inter kapuja előtt! Ibrahimovic első labdaérintése egy rossz fejes, amit követően Calhanoglu próbált lőni 7 méterről, kissé jobbról, de rosszul találta el, majd de Vrij bénázása után Ibrahimovic sarokkal próbálta kapuba tenni a labdát, de Handovic látványosan rávetődött a labdára.

14. perc: Szép játék a jobb oldalon az Intertől, Lautaro beadását Calabria vágta szögletre Perisic elől.

12. perc: Lautaro Martínez fordult le Kjaerről, aki azonban összekoccintotta a lábát a középkörben, sárga.

9. perc: Kis szöglet, Eriksen beadása megpattan, jöhet az ismétlés. Most egyből kapu elé teker a dán, Donnarumma kiöklözi, majd a gyenge visszaemelést begyűjti.

8. perc: Lautaro Martínez húzott el a bal szélen, de beadni már tudott Kjaerről pattant szögletre a labda.

5. perc: Máris vezet az Inter! Gyors kontra végén Lukaku lövése után a becsúszó Kjaer lábáról visszakerül a belgához a labda, ő jobbról jól emel középre, ahol Lautaro Martínez senkitől sem zavartatva könnyedén fejel a léc alá! 0–1!

3. perc: Barella jobbról érkező beadása után Perisic próbált fejelni az ötös bal sarkától, de a mozdulat közben elsodorta Calabriát, szabadrúgás.

1. perc: Az Inter kezdte a mérkőzést.

Gyászszünet a mérkőzés kezdete előtt, a tegnap koronavírus-fertőzés miatt elhunyt Mauro Bellugira, korábbi olasz válogatott, az Inter és a Napoli korábbi védőjére emlékeztek a kezdőkörben a csapatok.

Mindkét csapat a hagyományos felszerelésében, a listavezető Inter kék-fekete csíkos mez mellé fekete nadrágban, a Milan a piros-fekete csíkos meze mellé fehér nadrágban játszik ma.

Hamarosan érkeznek a csapatok a pályára, perceken belül kezdődik a mérkőzés!

A két csapat legutóbb három éve játszott egymással döntetlent, 2018 áprilisában nem született gól ugyanebben a párosításban. Azóta öt bajnoki meccsük mellett egyszer az Olasz Kupában találkoztak – utóbbi meccsnek állít emléket az alább látható kép. Az említett iksz óta ötször az Inter nyert, a Milan csak egy bajnokin diadalmaskodott – tavaly októberben.

A Milannál nincs keretben a télen a Győrből igazolt Kerkez Milos, ami igazából nem is meglepő, hiszen a piros-feketék a 17 éves balbekktől csak a következő idénytől várják, hogy Theo Hernández helyettese legyen.

Az Inter a múlt héten állt az élre, miután legyőzte a Laziót, és a Milan meglepetésre vereséget szenvedett a bennmaradásért küzdő Speziától.

Köszöntjük olvasóinkat hamarosan kezdődik a mérkőzés!

Lukaku és Ibrahimovic január végén az Olasz Kupában találkozott egymással, jelenetük azóta falfestmény lett a stadion mellett (Fotó: AFP)