Serie A: megnehezítette saját dolgát a Roma, de legyűrte a Pescarát

2016.11.27. 22:45
Dzeko és Perotti volt a Roma sikerének kulcsa (Fotó: Reuters)
Ha nem is könnyedén, de legyőzte odahaza az AS Roma a gyengécske Pescarát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 14. fordulójában. A két római veterán, Daniele De Rossi és Francesco Totti is remekül szállt be csereként a mérkőzésbe.

Úgy tűnt, hamar döntésre vitte az AS Roma a Pescara elleni hazai bajnokit, tíz perc sem telt el még, és a góllövőlistát immáron egymaga vezető Edin Dzeko duplázott, és mindkétszer a balszélső Diego Perotti szolgálta ki remekül a bosnyák támadót.

„Remélem, már megszereztük ma a győzelmet, de ahhoz, hogy ezüstéremmel zárjuk az idényt, idegenben is eredményesnek kell lennünk!” – adta ki a szezon hátralévő részére érvényes parancsot már a szünetben Perrotti, miközben a kispadra jelölt, de a 400. Serie A-s bajnokijára készülődő Daniele De Rossi bánatosan passzolgatott a gyepen (a brazil csodagyerek, Gerson kezdett a veterán olasz helyett).

Perotti mellett több római játékos is elhitte, hogy zsebben a három pont, de a vendégek ebbe nem nyugodtak bele, Wojciech Szczesnynek egymás után kellett produkálnia a bravúrokat, ámígy sem volt meglepő Ledian Memushaj szépítő találata – erre felébredt az AS Roma, és ki más is lőhetett volna gólt, mint a győzelmet korábban már zsebben érző Perotti.

Hogy még jobb legyen a római szurkolók kedve, pályára lépett De Rossi, majd a 72. percben Francesco Totti is, aki kiosztott pár zseniális passzt, közben majdnem betalált szögletből. Annak már nem örült ellenben az ezerfejű, hogy a Roma-nevelés Gianluca Caprari ténylegesen is eredményes volt, lévén ő már az Inter játékosaként kölcsönben a Pescarát erősíti.

A végén majdnem egyenlített a kiscsapat, ám De Rossi mentett a veszélyes kontra végén – nagyon megnehezítette saját dolgát a Roma a kötelező gyakorlat közepette.

Annak azonban tiszta szívből örülhettek a fővárosiak, hogy az első 14 forduló alatt 33 gólt utoljára csak 1934-ben tudtak szerezni a „farkasok”.

Igaz, ha utánanézünk annak az idénynek: ennyi is kevés volt a dobogóhoz...

OLASZ SERIE A
14. FORDULÓ

Roma–Pescara 3–2 (Dzeko 7., 10., Perotti 71. – 11-esből, ill. Caprari 74., Memushaj 60.)

KORÁBBAN

Bologna–Atalanta 0–2 (Masiello 15., Kurtic 68.)
Cagliari–Udinese 2–1
(Farias 35. – 11-esből., Sau 59., ill. Fofana 51.)
Crotone–Sampdoria 1–1 (Falcinelli 43., ill. Fernandes 71.)
Genoa–Juventus 3–1 (G. Simeone 3., 13., Alex Sandro 29. – öngól., ill. Pjanic 82.)
Palermo–Lazio 0–1 (Milinkovics-Szavics 31.)
Torino–Chievo 2–1 (Falque 35., 38., ill. Inglese 85.)
Empoli–Milan 1–4 (Saponara 17., ill. Lapadula 15., 77., Suso 61., A. Costa 64. – öngól)