Serie A: Leao kihagyta helyzeteit, a Torino legyőzte a Milant – videó

2022.10.30. 22:45
Hiába Messias szépítő gólja, a Milan pont nélkül távozott Torinóból (Fotó: Getty Images)
Nagy meglepetéssel ért véget az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójának vasárnapi programja: a címvédő Milan idegenben vereséget szenvedett a Torino ellen (2–1).

Már az első percekben vezethetett volna a Milan, amelynek Brahim Díaz és Rafael Leao révén két gólhelyzete is adódott: mindkét akció a portugál játékos pontatlan lövésével végződött, Díaz hiába volt önzetlen. A Torino számtalanszor eladta a labdát az első negyedórában, a vendégek ebből próbáltak építkezni a kontrákkal. A hazaiak első lehetőségére a 19. percig kellett várni, ekkor Pietro Pellegri lövését tolta szögletre Ciprian Tatarusanu – a román kapusnak a sarokrúgást követően ismét nyújtóznia kellett, Perr Schuurs veszélyeztetett fejjel. A túloldalon a 33. percig kellett várni a következő próbálkozásra, megint Leao lőtt, jócskán a kapu fölé. A sok kihagyott milánói helyzet megbosszulta magát a szünethez közeledve, a Torino ugyanis két percen belül kétszer is bevette a vendégek kapuját: előbb Koffi Djidji talált be fejjel (VIDEÓ ITT), majd Alekszej Mirancsuk duplázta meg az előnyt (VIDEÓ ITT). A felek kétgólos különbséggel vonultak az öltözőbe.

A fordulás után a vendégek mestere, Stefano Pioli három helyen is változtatott: Díaz, Leao és Pierre Kalulu is elhagyta a pályát, Charles De Ketelaere, Ante Rebic és Sergino Dest pedig beállt. A cserék közül Rebic kezdett a legaktívabban, veszélyes beadásáról azonban Divock Origi és Junior Messias is lemaradt. Az 52. percben Dest is életjelet mutatott, kísérlete elkerülte Vanja Milinkovics-Szavics kapuját. A folytatásban a Milan hosszú percekig uralta a játékot, aminek meg is lett az eredménye: Messias szépített a kapujából bizonytalanul kifutó Milinkovics-Szavics és a csapatkapitány, Alessandro Buongiorno gyűrűjéből (VIDEÓ ITT). A találat után a torinóiak vezetőedzője, Ivan Juric reklamálás miatt két sárga lapot is begyűjtött, így ő nem a kispadról nézte végig a meccset – szerinte Messias szabálytalanul szerezte meg a labdát a gólja előtt. A mérkőzés hajrája kisebb-nagyobb lehetőségeket ugyan hozott, de a Torino győzelme összességében nem forgott veszélyben – ezen még a csereként beálló Olivier Giroud sem tudott változtatni, így maradt a 2–1 a lefújásig.

Vereségével a Milan a 3. a Serie A tabelláján, egy pontra a második Atalantától, és hat pontra a listavezető Napolitól. A Torino feljött a 9. helyre, megelőzve a Salernitanát és a Sassuolót.