Serie A: Kalinic duplázott, hétgólos meccset nyert a Roma

T. I.T. I.
2020.03.01. 19:59
A Roma négyszer is betalált, Kalinic (19) két góllal és egy gólpasszal zárt (Fotó: AS Roma, Twitter)
A Roma idegenben 4–3-ra legyőzte a Cagliarit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójában, ezzel a tabella ötödik helyén őrzi hatpontos előnyét a hatodik Napolival szemben.

A Cagliari kemény egy percig vezetett az AS Roma ellen. A 28. percben Joao Pedro talált a kapuba, majd a következő minutumban már a saját hálójukból szedhették ki a labdát a hazaiak, Nikola Kalinic egyenlített pillanatok alatt (1–1). Hiába birtokolta többet a labdát a hazai együttes, a nagyobb helyzeteket a vendégek alakították ki, a 41. percben pedig a fordítás is összejött a fővárosi csapatnak – másodszor is Kalinic volt eredményes (1–2).

A fordulás után Justin Kluivert is bevette a hazai kaput – a holland támadó gólját ki más, Kalinic készítette elő. Az ifjú Kluivert a hetedik találatát jegyezte az idényben, a legutóbbi ötből már az ötödiket idegenbeli mérkőzésen (1–3). Ám így sem nyugodhatott meg a Roma, Gastón Pereiro ismét egygólosra csökkentette a különbséget (2–3). De mielőtt igazán elhihette volna a Cagliari, hogy esélye lehet a pontszerzésre, jött Alekszandar Kolarov (2–4), és a 81. percben már tényleg úgy tűnt, eldönti az összecsapást.

A 89. percben egy kihagyott büntető után a kipattanót közvetlen közelről a hálóba stukkolva még szépített ugyan Joao Pedro – a 27 éves brazil már a 40. gólját szerezte Serie A-meccsen a Cagliariban, ezzel az örökrangsorban az 5. helyre kapaszkodott fel –, de ennél több öröme nem lehetett a házigazdáknak. 3–4

A Roma sikere ezzel együtt sem érdemtelen, 19 fejessel, lövéssel próbálkoztak a 90 perc alatt, míg a Cagliari héttel – igaz, mind a hétszer el is találta a cél felületét, a vendégek ezt 14-szer tették meg.

OLASZ SERIE A
26. FORDULÓ
Cagliari–Roma 3–4
(Joao Pedro 28., 89., Pereiro 75., ill. Kalinic 29., 41., Kluivert 64., Kolarov 81.)
Korábban
Lecce–Atalanta 2–7 (Saponara 29., Donati 40., ill. Donati 17. – öngól, D. Zapata 22., 54., 62., Ilicic 47., Muriel 87., Malonivsky 91.)

1. Lazio 26 19 5 2 60–23 +37 62
2. Juventus 25 19 3 3 48–24 +24 60
3. Internazionale 24 16 6 2 49–22 +27 54
4. Atalanta 25 14 6 5 70–34 +36 48
5. Roma 26 13 6 7 51–35 +16 45
6. Napoli 26 11 6 9 41–36 +5 39
7. Milan 25 10 6 9 27–32 –5 36
8. Verona 24 9 8 7 28–24 +4 35