Serie A: Jovetics-duplával Inter-fordítás; olasztalanított kezdők

2016.04.23. 22:44
Az Internazionale Sztevan Jovetics duplájával fordított, és 3–1-re legyőzte az Udinesét az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójának szombat esti, nyitó mérkőzésén. Az olasz élvonal történetében először fordult elő, hogy egyik csapat kezdőjében sem volt hazai játékos.

Az Internazionale történetében már előfordult ilyen, olasz bajnokin két csapattal együttesen viszont még sosem. Brazil játékosból hat, franciából három is kifutott a kezdőkkel a pályára – a 22 között azonban egy olasz sem volt. Az Edenílsont váltó Giovanni Pasquale volt az első hazai futballista, aki lehetőséget kapott a meccsen. Az tehát már az első pillanatokban eldőlt, hogy futballtörténelmi meccsről van szó. a 22 között azonban egy olasz sem volt. Az Edenílsont váltó Giovanni Pasquale volt az első hazai futballista, aki lehetőséget kapott a meccsen. Az tehát már az első pillanatokban eldőlt, hogy futballtörténelmi meccsről van szó.

A találkozóra rátérve: Emmanuel Agyemang-Badu hosszú indításából Cyril Théréau remek kapásgólt szerzett a 9. percben, ezzel vezetett az udinei csapat, az Inter viszont két tökéletesen kijátszott akcióval fordított.

Az első hazai gólnál elsősorban Mauro Icardié volt az érdem, az argentin remekül fordult le védőjéről a 36. percben, centerezése után Sztevan Joveticsnak pedig csak az üres kapuba kellett passzolni két méterről. A 75. percben sem volt nehéz dolga a montenegrói támadónak, Jonathan Biabiany adott be tökéletesen jobbról, a gólszerző pedig mellel (!) vette be a kaput. 2–1

A friuliaknak az összecsapás legvégén nagy lehetőségük nyílt az egyenlítésre, ám Duván Zapata hiába fedezte jól a labdát, négy méterről nem tudta ellőni a labdát Samir Handanovic mellett, az Inter pedig az ellentámadásból gólt szerzett Éder révén, és 3–1-es győzelmével megerősítette negyedik helyét a tabellán.