Dybala góllal tért vissza, de így sem nyert Milánóban a Juventus

2021.10.24. 20:40
Szerencse is kell... (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 9. fordulójának záró mérkőzésén az Internazionale 1–1-et játszott odahaza a Juventus ellen, a Derby d'Italián.

OLASZ SERIE A
9. FORDULÓ
Internazionale–Juventus 1–1 (1–0)
Milánó,San Siro,57 000néző.V:Mariani
Inter:
Handanovic – Skriniar, De Vrij, Bastoni – Darmian, Barella (Vecino, 90.), Brozovic, Calhanoglu (Gagliardini, 61.), Perisic (Dumfries, 72.) – Dzeko, Lautaro Martínez (Alexis Sánchez, 72.).Vezetőedző:Simone Inzaghi
Juventus:
Szczesny – Danilo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro – Cuadrado (Dybala, 65.), M. Locatelli (Kaio Jorge, 83.), McKennie (Arthur Melo, 83.), Bernardeschi (Bentancur, 18.) – Kulusevski (F. Chiesa, 65.), Morata.Vezetőedző:Massimiliano Allegri
Gólszerző:Dzeko (17.), ill. Dybala (89. – 11-esből)

Edin Dzeko az előző években sokszor kacérkodott a Juventusszal és viszont, de Rómát végül az Inter kedvéért hagyta el, így szinte borítékolható volt, hogy a veterán csatár betalál a Derby d'Italián a torinóiaknak. Arra ellenben kevesen számítottak, hogy az addig jó színvonalú és érdekes mérkőzésnek rosszat tesz az első találat...

Néhány szabadrúgás után meleg helyzetet okozott a hazai kapu előtt a Juventus, Milan Skriniar is fejjel veszélyeztette az ellenfél kapuját, de az első félidő derekától már nem szórakozott jól a megjelent szépszámú közönség (gyakorlatilag telt ház volt, a stadionok a kapacitásuk 75 százalékáig fogadhattak szurkolókat, ez a rangadó speciel ötmillió eurós bevételt hozott a jegyárakból).

Ivan Perisicé volt az első ziccer a második félidőben, de rosszul célzott a horvát szélső. A Juventus nem jutott el helyzetig, Massimiliano Allegri beküldte még jóval a hajrá előtt Federico Chiesát és Paulo Dybalát – a hazai mester, Simone Inzaghi a Roberto Gagliardini, Denzel Dumfries, Alexis Sánchez triót vezényelte a pályára.

Beállt Kaio Jorge is a végére, de nem ő lett a főszereplő, hanem Dumfries, aki összehozott teljesen fölöslegesen egy büntetőt a végére, amelyet Paulo Dybala biztos lábbal értékesített.1–1

Korábban
Roma–Napoli 0–0
Fiorentina–Cagliari 3–0(Biraghi 21., N. González 42., Vlahovics 49.)
Verona–Lazio 4–1(G. Simeone 33., 36., 62., 90+2., ill. Immobile 46.)
Atalanta–Udinese 1–1
(Malinovszkij 56., ill. Beto 90+4.)
Bologna–Milan 2–4
(Ibrahimovic 49. – öngól, Barrow 52., ill. Rafael Leao 16., Calabria 35., Bennaszer 84., Ibrahimovic 90.)
Salernitana–Empoli 2–4 (L. Ranieri 48., Ismajli 55. – öngól, ill. Pinamonti 2., 45., Cutrone 11., Strandberg 13. – öngól)
Sassuolo–Venezia 3–1 (Berardi 37., Henry 50. – öngól, Frattesi 66., ill. Okereke 32.)
Torino–Genoa 3–2 (Sanabria 14., Pobega 31., Brekalo 77., ill. Destro 69., Caicedo 81.)
Sampdoria–Spezia 2–1
(Gyasi 15. – öngól, Candreva 36., ill. Verde 90+5.)

Sorozatban harmadszor eredményes az Inter ellen, régen volt ilyen játékos

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Dzekót szereli Danilo a 16-oson, Giorgio Chiellini kap utólag sárgát Brozovic ellökéséért.

90+4. perc Chiesa jobb oldali, ballábas beadása rossz, középen ott volt pedig gólra éhesen Chiellini és Bonucci is.

90+2. perc Vecino beadása Sandróé.

Öt perc a ráadás.

90. perc Matías Vecino be, Barella le, motorcsere.

Simone Inzaghi 8 meccset bukott el edzőként a Juve ellen, ez negatív rekordja. Előző három hazai bajnokiját elveszítette Allegri aktuális csapata ellen.

89. PERC PAULO DYBALA ballal a jobb alsóba lő, Handanovic balra el. 1–1!

88. perc Piros lap a reklamáló Simone Inzaghinak!

87. perc BIZONY, BÜNTETŐ A SEMMIBŐL!

85. perc Jorge vitt egy kis levelet Bonuccinak a kispadról. A VAR 11-est vizslat, Mariani a kispadok mellett, a TV előtt. Ebből büntető lesz? Dumfries odarúgott a 16-os vonalán Sandrónak. Ez bent történt!

83. perc Újabb kettős csere, Kaio Jorge és Arthur Melo be, Locatelli és McKennie le.

Tavaly március után kaphat ki egymás után másodszor a ligában az Inter, akkor a Lazio és a Juve verte meg őket. Érdekes. Persze nagy fordulat kellene ehhez.

A Juventus az előző 4 fordulóban 5 ponttal többet gyűjtött, mint az Inter, és sorozatban öt bajnokit 2020 nyara óta először nyerhet .

72. perc Denzel Dumfries Perisicet, Alexis Sánchez Lautaro Martínezt váltja a hazaiaknál.

71. perc Dybala kissé jobbról ballal a bal alsót veszi célba, 21-ről, Handanovic odaért vetődve, a kipattanó a védőké.

70. perc Ivan Perisic felrúgja becsúszva Chiesát, sárga lap.

70. perc
Chiesa ad be a bal sarok elől rosszul, Darmian felszabadítása rossz, Dybala ballal 19-ről Bastoniba lő.

Az Inter verte meg a Serie A-ban a legtöbbször a Juvét az összes csapat közül, 85-ször.

Az Inter az előző hazai bajnokiját megnyerte a Juve ellen, 2010-ben nyertek utoljára kétszer egymás után a torinóiak ellen, még a nagy José Mourinho vezetésével.

66. perc Sandro gondol egyet, a 16-os bal sarka elől ballal kapura lő, egy fél ölnyivel a bal, azaz a rövid sarok mellé.

65. perc Federico Chiesa be, Kulusevski le, Paulo Dybala meg Cuadradót váltja.

63. perc Morata az ötös jobb sarka elől a bal sarok mellé fejel a kint álló kapust majdnem megviccelve.

63. perc Ziccer, Perisic szereli szépen a balon Cuadadót, betör a 16-osra, de jobbal 14-ről jócskán a léc fölé lő.

61. perc Roberto Gagliardini be, Calhanoglu le. Karmestercsere.

60. perc Barella beadását Dzeko 11-ről a kapushoz fejeli.

58. perc Martínez ad be jobbról, Calhanoglu jobbal kapura lő a 16-os elől, de blokkol McKennie.

52. perc Nagyon elcsendesedett a mérkőzés

46. PERC FOLYTATJUK!

E párharc legjobb góllövői
Omar Sívori 13
Roberto Boninsegna 12
Giuseppe Meazza 12
Pietro Anastasi 9
Alessandro Del Piero 9

A La Gazzetta dello Sport úgy tudja, a játékost mostanában nem látták családja utrechti otthonának környékén. A Football Italia holland sajtóhírekre hivatkozva azt írja, a támadó középpályás lecserélné játékosügynökét, Mino Raiolát, s egyes pletykák szerint nem szeretne visszatérni Olaszországba.

Valami azonban bizonyára még sincs rendben, hiszen a Football Italia információi alapján a tehetség öt kilogramm túlsúllyal érkezett meg új csapatához, amelyben még be sem mutatkozott, és október 12-e óta – „családi okokra” hivatkozva – Hollandiában tartózkodik.

Nagy sztár lesz. Ha meglesz. Korábban beszámoltunk róla, hogy a Juventus az idei nyári átigazolási időszakban szerződtette a PSV Eindhoven fiatal tehetségét, MohamedIhattarent, majd kölcsönadta a szintén az olasz labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő Sampdoriának. A genovai klub azonban arra feltehetőleg nem számított az üzlet megkötésekor, hogy a 19 éves holland középpályás október 21-éig egyetlen percet sem játszik majd, s még a tartózkodási helyét sem ismerteti.

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Dzeko 5 gólt szerzett az első 4 hazai meccsén a bajnokságban, 1994 óta csak Mauro Icardi és Marco Branca (hat-hat) teljesített jobban.

45+2. perc
Sandro körül rendre megy az adok-kapok, Barella kezezett mellette, Dzekót lökte a brazil, de közben kapott egyet az orrára Perisictől. Úgy szép az élet, ha zajlik.

Három perc a ráadás.

44. perc Alex Sandro szereli nagy csatában Brozovicot... sárga lap a becsúszásért.

41. perc Helyzet, Dzekóról lepattan egy bal oldali beadás, az ötös bal sarka elől ballal a rövid felső fölé lő azonban Bonucci!

40. perc Sandro megindul most a balon, Nicolo Barella elgáncsolja, sárga lap.

60 százalékban a hazaiaké a labda. 5 lövés itt, 7 ott, 2-2 a kapukra.

38. perc Interes mezőnyfölény, de helyzetek nélküli támadásokkal. Még csak helyzetecskék sincsenek, mert jó beadások és indítások sem.

33. perc Újabb Calhanoglu-korner jobbról, ez jobb, de ment fejjel Skriniar elől Danilo.

32. perc Martínez jobb oldali beadását menti – kornerre – Chiellini. A beadás rossz.

Dzeko: 11 meccs a Juve ellen, 3 gól és 1 gólpassz a mérleg.

29. perc Dzeko fejel 14-ről a kapushoz egy kósza Calhanoglu-ívelés végén.

25. perc Kulusevski nekimegy véletlenül a földön fekvő Bastoni fejének, ápolás.

Dzeko: 12 meccs az idényben, 8 góllal és 3 gólpasszal. A Roma ingyen elengedte, tavaly a Juventusnak nem kellett.

24. perc McKennie jobb oldali beadását Chiellini és Bonucci sem éri el az ötös előtt, Sandro ballal az égbe lő kissé balról, 14-ről.

22. perc Cuadrado kissé jobbról, 24-ről nem sokkal lő a jobb alsó mellé, Handanovic vetődve biztosított.

20. perc Cuadrado elfut a jobb szélen, de beadása kapuscsemege, Morata mérgelődhet.

18. perc Rodrigo Bentancur a pályán közben.

Nem volt les. A lövés megpattant a 16-os előtt álló Locatellin, így lett kapufa, különben mellé ment volna.

17. PERC VEZET AZ INTER! Kissé jobbról, 23-ról kapura lő Calhanoglu, a labda majdnem befér a bal felsőbe, de csak majdnem, mert kapufa, a kipattanó EDIN DZEKÓÉ, aki jobbal öt méterről az üres kapuba lő, középről. 1–0!

Ez a szélső 10. meccse az idényben, 1 kanadai pontja van. Ez a 12. meccs az Inter ellen, kanadai pontja nincs.

14. perc Bernardeschi lesérül, fekszik a földön, a válla fáj. Csere lesz, máris jelzi.

13. perc Perisic megvillan a jobbon egy pazar levétellel, de közbelép az utolsó pillanatban, a 16-oson belül Bonucci.

10. perc Barella ellöki Kulusevszkit, majd hevesen reklamál. De sárga lap nincs.

Még csak egy kis szenet sem dobtak a VAR-ra. Pedig mintha elrúgta volna a brazil lábát Dzeko.

7. perc HELYZET EZ IS, nem is kicsi, Morata lő 17-ről egy szöglet után, kissé balról jobbal kapura, Handanovic eldől balra, kipattan róla a labda, az ötösön Sandro harcol a kipattanóért, bevetődik, de hárman lépnek neki oda egyszerre, elnyomják. Reklamál... hiába.

6. perc Barella és Dzeko sem lő az ötös előteréből, Bonucci közbelép aztán.

4. perc HELYZET,
Calhanoglu jobb oldali kornerét Skriniar hétről a léc fölé fejeli. Kissé balról, a levegőben hátradőlve.

3. perc Chiellini ment rutinosan fejjel egy bal oldali, ballábas Perisic-beadást.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A két csapat előző 11 meccséből az Inter 1-et nyert meg. ÓMEN?

Gyakorlati telt ház, 57 000 néző, körülbelül ötmillió eurós lesz a mérkőzésbevétel.

A címvédő Internazionale az előző kiírásban 2016 után először tudta legyőzni hazai pályán a torinóiakat a bajnokságban. A vasárnapi párharcnak ennek ellenére mégsem a milánóiak vágnak neki nagyobb eséllyel. A formájuk hektikus (2–2–1), míg múlt héten vereséget szenvedtek a Laziótól. A Juventus a döcögős rajt után az elmúlt hetekben egyre magabiztosabban futballozik. Szerdán a BL-ben a Zenit
vendégeként elért sikere volt a sorozatban a hatodik győzelme, míg veretlenségét már nyolc tétmérkőzés óta őrzi.
Internazionale–Juventus 2018–2019: 0–1, 1–1, 2019–2020: 1–2, 0–2, 2020–2021: 2–0, 2–3, kupa: 1–2, 0–0

Egy kis örökmérleg: 195 találkozó, 53 interes és 90 juvés sikerrel, 229, ill. 275 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Christian Eriksen, J. Correa, Arturo Vidal és Gabriel Brazao sérült, a vendégektől Moise Kean és Adrien Rabiot maródi.

„Mi pedig azon vagyunk, hogy ez ismét eredményességgel párosuljon” – szögezte le Bonucci.
Cristiano Ronaldo 2018-ban érkezett a Real Madridtól a Juventushoz, amellyel két bajnoki címet szerzett. A sorozatban tizedik elsőség azonban legutóbb már nem jött össze a torinói együttesnek. A 36 éves, ötszörös aranylabdás portugál támadó augusztusban visszatért a Manchester Unitedhez, melyben korábban 2003 és 2009 között szerepelt.

„Egy nagy bajnokkal futballoztunk együtt, azt akartuk, hogy jól menjen neki, s eközben talán elvesztettük azt az eltökéltségünket, hogy közösen szenvedünk és hozunk áldozatokat, mert úgy voltunk vele, hogy majd ő megoldja” – folytatta a 34 éves Leonardo Bonucci, hozzátéve, jelenlegi edzőjük, Massimiliano Allegri sokat tett már azért, hogy a küzdőszellem és az alázat ismét a csapat sajátja legyen.

Leonardo Bonucci, a Juventus labdarúgócsapatának Európa-bajnok védője szerint az előző három szezon során túlságosan is Cristiano Ronaldóra építettek.

Arra a kérdésre pedig, hogy melyik a legkedvesebb és a legkeserűbb emléke a Juventus elleni rangadókról, így felelt: „A legszebb emlék a kétezertíz április tizenhatodikai kettő nullás sikerünk, amelyen Maicon emlékezetes gólt szerzett. A legbosszantóbb pedig természetesen az 1998-as tavaszi összecsapás, amikor a bajnoki címünkbe került, hogy egy nullára kikaptunk. Ronaldóval szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, de nem kaptunk büntetőt. Ha már akkor is lett volna VAR, miénk lett volna a scudetto.”

Ezúttal a játékosok és a vezetőedzők szokásos nyilatkozatai helyett hangoljunk a rangadóra Massimo Moratti korábbi legendás Inter-tulajdonos szavaival, akit a La Gazzetta dello Sport kérdezett a nagy meccs előtt.„A Derby d'Italia előtti éjszakán sohasem tudtam aludni, ébren töltöttem az egész éjszakát – mondta a 76 éves korábbi sportvezető. – Azon a héten már semmi másra sem tudtunk gondolni.”

Az Inter Simone Inzaghi vezetőedző irányításával váratlanul jól kezdte az idényt, ám legutóbbi négy meccséből csak kettőt nyert meg. A Juve ugyanakkor csapnivalóan rajtolt, aztán most sorozatban négy bajnokit nyert meg, más kérdés, hogy így is csak hetedik a Serie A-ban nyolc forduló után.

Nem segíti ennek a tendenciának a folytatását, hogy az anyagi gondokkal küzdő Inter a nyáron kénytelen volt megválni sikeredzőjétől, Antonio Contétól, illetve olyan kulcsjátékosaitól, mint Romelu Lukaku vagy Asraf Hakimi – igaz, a Juve meg Cristiano Ronaldótól köszönt el.

Negyven éve, 1981 őszén fordult elő legutóbb, hogy a jelenlegi két legtöbbszörös bajnok, a tizenkilencszeres aranyérmes Internazionale és a harminchatszoros első Juventus mérkőzésén a megelőző két idény bajnoka találkozott. A milánóiak 2021-ben a torinóiak kilenc éve tartó regnálását törték meg, 2006 és 2010 között (jórészt a Calciopoli-botrány folyományaként) viszont az Inter nyert egymás után ötször bajnokságot. Az új idény előtt a nagy kérdés az volt, vajon egyszeri „csoda” volt az Inter legutóbbi trónra lépése, vagy pedig kurzusváltás zajlik, és most a fekete-kékek hosszan tartó uralma következik el. Merthogy az Inter 1989-ben, a Juventus 1995-ben nyert legutóbb úgy scudettót, hogy a következő idényben nem tudta megvédeni a címét – vagyis e két csapat bajnoki diadala rendre egy dinasztiaalapítás első aktusa.

Az Internazionale és a Juventus találkozása máskor is az idény meccse Olaszországban, de vasárnap négy évtizede nem látott helyzetben találkoznak a felek a Serie A-ban.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ INTER–JUVENTUS LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!