Serie A: Inter-bomba tett pontot a Fiorentina veretlenségére

2013.09.26. 22:52
A meccset eldöntő bomba: Jonathan mindent beleadott (Fotó: Reuters)
Továbbra is kitűnően szerepel az Internazionale az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban: az Inter a Serie A 5. fordulójának csütörtöki rangadóján 0–1-ről 2–1-re fordítva legyőzte a Fiorentinát, elvéve ezzel a firenzeiek veretlenségét.

A két, a hétközi fordulót veretlenül váró csapat rangadóján az első félidő bőven hozott lehetőségeket, gólt azonban nem, amiért elsősorban a két nagy védést is bemutató Inter-kapus, Samir Handanovic volt a „felelős”. A szlovén légiós Giuseppe Rossi és Joaquin helyzeteinél védett nagyot, míg a hazaiak Nagatomo Juto, Saphir Taider és Ricky Álvarez révén veszélyeztettek. A Fiorentina egy kulcsembert is elveszített, a csapatkapitány Manuel Pasqual sérülten kényszerült elhagyni a pályát, Marcos Alonso váltotta.

A második félidőt Rossi próbálkozása vezette be, majd Fredy Guarín töltött be éles lőszert, és bombázott szokásához híven egy óriásit, Neto kitolta a bal sarok elől a labdát. Az 59. percben Juan Jesus tüntette el egy balról belőtt labda után Joaquínt, a játékvezető tizenegyest ítélt. Giuseppe Rossi állt a labda mögé, és be is vágta azt egy megtorpanás után a bal alsó sarokba, megszerezve ötödik bajnokiján az ötödik gólját ebben az idényben. (0–1).

Walter Mazzari azonnal cserélt, Kovacic jött be Taider helyére. Két perccel később egy jobbról, félmagasan belőtt labda ijesztette meg Handanovicot, aki rémültében majd' beejtette azt saját kapujába. Az Inter Nagatomo szólójával veszélyeztetett, de a balról befelé cselező japán lövése erejét vesztette egy blokkon. Jonathan beadását a kapu elől vágták ki a firenzeiek, majd Guarín jött le (kicsit hergelve a közönséget), Icardi váltotta.

A 72. percben egy szöglet után Neto nagyon rosszul jött ki, a magasra felpörgő, majd továbbfejelt labda Esteban Cambiasso elé került, az argentin pedig elvetődve, közelről a hálóba lőtt (1–1). 1–1 után mindkét csapat ráhajtott a három pontra, a Fiorentina a 80. percben egy óriási helyzetet is kihagyott: Ilicic lövését kellett védenie Handanovicnak. A válasz óriási gól formájában jött a 83. percben: Álvarez beadása után Jonathan verte át Fernándezt, majd iszonyatos erővel a rövid fölső sarokba bikázott (2–1). Mazzarri le is cserélte rögtön (a csúcson kell abbahagyni?)...

Az Inter hirtelen felindulásból elhibázott még három helyzetet, Álvaro Pereiráé ráadásul óriási ziccer is volt – a félpályáról nyargaló milánói játékos Netóba lőtt, ahelyett, hogy Palacio elé tálalt volna. A mozgalmas utolsó percekben Cambiasso és Nagatomo is helyzetet puskázott el, de a Fiorentinának is volt egy utolsó sansza, az exmilanos Ambrosini viszont fennakadt a Handanovic képezte gáton. Az Inter megmutatta az erejét, fordítani tudott, ezzel pedig öt forduló után is veretlen, tapad a szintén 13 pontos Napolira és a Juventusra.

SERIE A
5. FORDULÓ

Internazionale–Fiorentina 2–1 (Cambiasso 72., Jonathan 83., ill. G. Rossi 60. – 11-esből)