Serie A: Insigne mindkét kapu előtt villant, Rómában győzött a Napoli

2017.04.09. 22:40
Insigne ezen az estén mindkét kapu előtt feltalálta magát (Fotó: AFP)
A Napoli a duplázó és a gólvonalról mentő Lorenzo Insigne vezetésével 3–0-ra nyert a Lazio vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának utolsó mérkőzésén.

Két jó formában lévő csapat találkozott Rómában, hiszen a Laziónak nyolc-, míg a Napolinak négymeccses volt a forduló előtt a veretlenségi szériája. A két gárdát ráadásul mindössze négy pont és egyetlen helyezés választotta el a tabellán – a nápolyiak javára –, így nem túlzás: a még Bajnokok Ligája-selejtező indulást jelentő harmadik hely volt a tétje a mérkőzésnek.

A 25. percben a Napoli tett nagy lépést az áhított cél – és egy kicsit a másik római rivális - felé, amikor Marek Hamsík bal oldali lapos beadása után José Callejón két méterről belsőzte a hosszú oldalon a hálóba a labdát (0–1).

Mozgalmasan alakult a második félidő, akadtak helyzetek bőven mindkét oldalon, de gólt ismét a vendégek szereztek, Allan emelése után Lorenzo Insigne lőtt a hálóba (0–2).

Közel jártak a szépítéshez a rómaiak, egy gólt minimum meg is érdemeltek volna, de Insigne nemcsak az ellenfél kapuja előtt villogott, hanem egy alkalommal a saját gólvonaláról mentett hatalmasat. A hajrában aztán még egy gólt is lőtt, a Napoli így háromgólos győzelmet aratott és hétpontosra növelte előnyét a Lazio előtt a tabellán.

OLASZORSZÁG, SERIE A
31. FORDULÓ

Lazio–Napoli 0–3
(Callejón 25., Insigne 51., 92.)
KORÁBBAN
Milan–Palermo 4–0
(Suso 6., Pasalic 19., Bacca 37., Deulofeu 70.)
Bologna–Roma 0–3 (Fazio 26., Szalah 41., Dzeko 75.)
Cagliari–Torino 2–3 (Borriello 19. – 11-esből, Han Kvang Szong 95., ill. Ljajics 33., Belotti 39., Acquah 54.)
Crotone–Internazionale 2–1 (Falcinelli 19., 22. – az elsőt 11-esből, ill. D'Ambrosio 65.)
Udinese–Genoa 3–0 (De Paul 20., D. Zapata 31., Rubinho 49. – öngól)
Sampdoria–Fiorentina 2–2
(Bruno Fernandes 5., Ricky Álvarez 71., ill. G. Rodríguez 60., Babacar 89.)

1. Juventus 31 25 2 4 62–20 +42 77
2. Roma 31 23 2 6 69–26 +43 71
3. Napoli 31 20 7 4 72–33 +39 67
4. Lazio 31 18 6 7 52–34 +18 60
5. Atalanta 31 18 5 8 52–34 +18 59
6. Milan 31 17 6 8 47–33 +14 57