Serie A: Veronában botlott a Juventus, kikapott a Lazio

B. A.B. A.
2021.02.27. 22:40
Hiába talált be ismét Cristiano Ronaldo, nem tudott nyerni a Juve (Fotó: AFP)
A Juventus 1–1-es döntetlent játszott a Veronával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójában.

A torinói együttes már az első félidőben is fölényben futballozott, a vezetést viszont csak a szünet után tudta megszerezni: a pálya közepén megszerzett labdával némi összjáték után Aaron Ramsey kiugratta Federico Chiesát, akinek centerezése nyománCristiano Ronaldoa jobb alsóba lőtt(0–1). A portugál klasszis 47. olasz bajnokiján a 47. gólját jegyezte!

A Juventus túlságosan kényelmessé vált az előny tudatában, és erre csúnyán ráfázott: a 77. percben Darko Lazovics beadása után Antonin Barak bólintott mintaszerűen a jobb felsőbe (1–1).

A hátralévő időben már nem tudott igazán felpörögni Andrea Pirlo csapata, amelynek így hét pont a hátránya az éllovas Inter mögött.

A kora délutáni mérkőzések során a Lazio 2–0-ra kikapott a Bologna otthonában, a vendégek Ciro Immobile révén tizenegyest hibáztak az első negyedóra végén.