Serie A: ikszelt az Atalanta, papíron még nincs BL-indulás

2020.07.18. 19:08
Duván Zapata már 17 bajnoki gólnál jár az idényben (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában a Hellas Verona hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az Atalantával.

Az első félidőben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, ám egyik csapat sem tudta kihasználni a helyzeteit, így gól nélkül zárult az első negyvenöt perc.

Az 50. percben aztán megszületett a találkozó első gólja: egy hatalmas védelmi hiba után Duván Zapata szerzett vezetést a bergamóiaknak, 0–1. Ez volt a kolumbiai gólgyáros 17 bajnoki találata az idényben.

Kilenc perccel később jött az egyenlítés: Pierluigi Gollini védett, azonban a kipattanóra Matteo Pessina érkezett jó ütemben, 1–1.

Egy győzelemmel az Atalanta biztos csoportkörös lett volna a Bajnokok Ligája következő idényében, azonban hogy ez matematikailag is biztossá váljon, még várniuk kell Gian Piero Gasperiniéknek.